Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Přítelkyni tvrdil, že po něm jdou lichváři a mafie

ČESKOLIPSKO - Z podvodu se zodpovídá 32letý muž z Mladoboleslavska. 

Přes internetovou seznamku poznala mladá žena z Českolipska 32letého muže z Mladoboleslavska. Bohužel se hned nechala okouzlit jeho sympatickým zevnějškem a vůbec nedokázala odhadnout jeho osobnost. Poprvé si od ní peníze vypůjčil už po měsíční známosti . Řekl si o částku 3 000 korun, kterou údajně potřeboval na uhrazení dluhu. Komu a za co měl zaplatit, s  ní tehdy nijak nerozebíral.  V půjčování peněz pak ale pokračoval dál.  Příště žádal o víc jak dvojnásobek a postupem času i o desetitisíce korun. 

Tvrdil jí například, že na diskotéce zbil v sebeobraně nějaké cizince,  a pokud jim ihned nezaplatí výdaje  za jejich ošetření v nemocnici, tak ho policisté zavřou do vězení. Jindy zase potřeboval peníze údajně proto, aby uhradil  směnku lichvářům. Žena mu uvěřila dokonce i to, že se zadlužil u mafie, a pokud nezaplatí, bude ho to stát  život.  Napovídal  jí totiž , že mu mafie uložila provést určitý úkol, který odmítl splnit,  a proto musí zaplatit pokutu.ilustrační fotoilustrační foto

V průběhu dvou měsíců z ní podobným způsobem vylákal částku 223 800 korun, tehdy předstíral, že s ní plánuje společnou budoucnost. K žádnému  posunu ve vztahu se ale nerozhoupal a nyní se nemá ani k vracení peněz. Žena se proto obrátila na policisty se žádostí o pomoc. Vzhledem k výši způsobené škody se případem zabývala služba kriminální policie a vyšetřování. Na základě zadokumentovaných důkazů dospěli kriminalisté  k závěru, že podezřelý svou partnerku vědomě klamal a už ve chvíli, kdy o peníze žádal,  věděl, že jí je nikdy nesplatí.

Usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin podvodu si muž z Mladoboleslavska už převzal. Soud ho v této souvislosti může potrestat až pětiletým trestem odnětí svobody.

Život je dobrá škola,  jen školné je někdy příliš drahé. Proto si milé ženy vezměte ze zkušenosti oznamovatelky  ponaučení a nepůjčujte neprověřeným partnerům  žádné peníze . Ušetříte si tím nejen finance ale také velké osobní zklamání.

24. 6. 2019
por. Bc. Ivana Baláková
Oddělení tisku a prevence
Česká Lípa

vytisknout  e-mailem