Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přistižený zloděj s lupem na ulici

KLADENSKO – Pachatel byl již v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost. 

Dne 16. května 2019 jen několik minut před dvanáctou hodinou přijali policisté na linku 158 oznámení o zachycení pachatele v Kladně, který odcizil v ambulanci čističku vzduchu.

Policisté oddělení hlídkové služby byli ve dvanáct hodin vysláni do ulice K. Světlé v Kladně, kde se má nacházet pacient i se svým lupem, který odcizil z ordinace. Zdravotní sestra pracující v tomto zdravotnickém areálu spatřila při příchodu do práce muže, který si odnáší z ambulance čističku vzduchu. Na základě tohoto zjištění se vydala i se svojí kolegyní za neznámým pachatelem, na kterého zakřičely, aby se zastavil a vrátil odcizenou čističku vzduchu. Muž se zastavil a svůj lup odhodil na zem. Oznamovatelka poté zavolala o pomoc na linku 158.

Po příjezdu policejní hlídky bylo zjištěno, že podezřelým je sedmadvacetiletý muž z Kladna, který se k tomuto skutku doznal. Svého protiprávního jednání se dopustil z důvodu, že nemá finance, které chtěl získat prodejem odcizené čističky vzduchu. Škoda způsobená odcizením byla předběžně vyčíslena na částku 10 000,-Kč. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že tento muž byl v minulosti za přečin krádeže odsouzen Okresním soudem Kladno v květnu 2017. Policejní hlídka podezřelého muže krátce po dvanácté hodině zadržela a převezla na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno k provedení procesních úkonů.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a pachatel byl umístěn do policejní cely.   

Na základě všímavosti občanů se podařilo policistům dopadnout pachatele i s odcizeným zbožím, který bude za své protiprávní jednání potrestán. Je velmi důležité být obezřetní a pokud  spatříte podezřelou osobu při krádeži nebo páchání jakékoliv trestné činnosti, je třeba okamžitě využít bezplatné policejní linky 158 a svým zavoláním pomoci dopadnout pachatele a ostatním osobám ochránit jejich soukromý majetek, ale i společný majetek na veřejném prostranství.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

17. května 2019

vytisknout  e-mailem