Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Příspěvky na sociálních mají pro autory vážné důsledky

KRAJ: Kriminalisté mají plné ruce práce 

I jihomoravští policisté se zabývají v souvislosti s tragickým předvánočním útokem v Praze výhružkami na sociálních sítích. Během svátků se jim povedlo vypátrat a zadržet několik autorů příspěvků:

První z nich napsal na sociální síť, že hodlá vystřílet jedno z center zábavy v Brně. Tam byl zadržen ostrahou a převzali si ho přivolaní policisté. Zbraň neměl a policistům sdělil, že to nemyslel vážně. I tak ho zřejmě nemine stíhání minimálně za šíření poplašné zprávy.  K jeho výzvě se dle komunikace hodlal připojit později zjištěný mladistvý muž z Brna. I s rodiči byl zaskočen, když se policistům za několik hodin podařilo zjistit jeho totožnost a zaklepali u něj doma. S kriminalisty spolupracoval, zbraň u něj nebyla nalezena. Oba dva mladiství přišli o svůj mobilní telefon, který byl zajištěn pro účely trestního řízení.

Několik dalších hodin usilovné práce a pátrání zabralo kriminalistům vypátrání a zadržení muže, který vyhrožoval na sítích ve skupině, která řeší revizory pražského dopravního podniku. Přesto, že si dodatečně uvědomil závažnost svého  jednání a negoval reálnost hrozby, i on je podezřelý z nebezpečného vyhrožování.

Blanenští policisté se věnují šetření případu ženy, která na operační středisko v úterý večer napsala zprávu, ze které vyplývá podpora čtvrtečního útoku na pražské filozofické fakultě. O hodinu později vypátrali policisté jednapadesátiletou ženu v jejím bydlišti na Blanensku. Okolnosti případu nyní policisté zjišťují.  

Znovu zdůrazňujeme, že podobné jednání  na sociálních sítích je velmi problematické a autorům příspěvků hrozí trestní stíhání.    

mjr. Pavel Šváb, 27.12. 2023

vytisknout  e-mailem