Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Příslušníci jihomoravské policie převzali ocenění

BRNO: Noví policisté zároveň skládali služební slib. 

Policisté, občanští zaměstnanci a zástupci spolupracujících organizací včera z rukou ředitele jihomoravské policie plk. Ing. Leoše Tržila a hejtmana jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška převzali ocenění za aktivní podíl a vynaložené úsili při zajišťování bezpečnosti v našem regionu. Slavnostní akt předávání ocenění probíhal v krásných prostorách Sněmovního sálu brněnské Nové radnice za přítomnosti významných hostů. Předávaly se nejen tři stupně medailí krajského ředitele, ale také medaile udělené policejním prezidentem - za zásluhy o bezpečnost, čestné medaile, medaile za věrnost I. stupně (po třiceti letech trvání služebního poměru), plakety Policie ČR, a také medaile policejního prezidenta za statečnost. Obdržel ji prap. Jakub Štaffa z Dopravního inspektorátu Blansko-Vyškov, který 16. listopadu ve svém volnu vyprostil řidiče a jeho spolujezdkyni z havarovaného vozidla, které bezprostředně poté začalo hořet. Svým rychlým a profesionálním zásahem tak příslušník, který u policie slouží sedm let, zachránil životy dvou lidí, kteří by bez jeho pomoci neměli šanci přežít. Policejní prezident se jeho záslužný čin rozhodl ocenit udělením medaile za statečnost.

Ocenění za výbornou spolupráci s krajským ředitelství si převzali i zástupci institucí, kteří se podílejí na zajišťování bezpečnosti na jižní Moravě.

Odpolední část pak patřila nově nastupujícím policistům, kteří právě v tento významný den slavnostně skládali služební slib. Za přítomnosti svých blízkých a rodinných příslušníků převzali z rukou ředitele a hejtmana služební průkazy s odznaky a pamětní listy. Po absolvování základní odborné přípravy nastoupí tři desítky nových policistů na základní útvary a posílí tak zejména obvodní oddělení v Brně či Speciální pořádkovou jednotku.

 

mjr. Petra Vedrová, 3.12.2013

Odkazy do noveho okna

medaile1

medaile1 

Detailní náhled

medaile2

medaile2 

Detailní náhled

medaile3

medaile3 

Detailní náhled

medaile4

medaile4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem