Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příprava vraždy prudkým jedem

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili v březnu 2020 třiačtyřicetiletého muže ze středních Čech z přípravy zvlášť závažného zločinu vraždy. 

Detektivové NCOZ se od začátku února 2020 zabývali informací z kriminálního prostředí o aktivní poptávce po nebezpečných chemických látkách – prudkých jedech. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že zájemcem o jedy je třiačtyřicetiletý muž ze středních Čech, který měl v úmyslu usmrtit jedem osobu ze svého okolí, z prostředí motocyklového klubu, kterého byl členem. Činnost podezřelého byla detektivy dokumentována, včetně okamžiku, kdy se mu podařilo jedy, policií zaměněné za neškodné látky, získat. V tomto okamžiku došlo zároveň k jeho zadržení příslušníky Útvaru rychlého nasazení. Ke svým úmyslům se obviněný muž doznal a k důvodům svého jednání uvedl, že ho měla dotčená osoba přivést k závislosti na omamných a psychotropních látkách.
   
Po obvinění byl muž vzat do vazby. V případě pravomocného rozsudku mu hrozí trest odnětí svobody od 12 do 20 let. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem, pobočka Liberec.


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
16. června 2020

Odkazy do noveho okna

ampule 2

ampule 2 

Detailní náhled

ampule 3

ampule 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem