Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Případy z Příbramska

22letý mladík nám oznámil, že byl v sobotu v noci přepaden  

     v Mariánské ulici v Příbrami. Přišel k němu prý neznámý pachatel a začal se s ním přetahovat o batoh, přitom ho poškrábal na ruce a také ho udeřil pěstí do obličeje. Při prošetřování této věci kriminalisté zjistili určité rozpory ve výpovědi. Oznamovatel se nakonec doznal, celou loupež si vymyslel. Potřeboval totiž nějakou výmluvu k tomu, že nemá peníze na uhrazení svého dluhu. Na ruce se pořezal sám plátkovým žiletkový nožem a podlitinu nad levým okem si způsobil pracovním nástrojem.

Ukradené traktory objeveny
     Ve středu dne 29. srpna ráno zavolal na tísňovou linku občan z Březnice, který si všiml, že neznámí muži odstavili na vlakovém nádraží dva traktory značky Zetor. Bylo mu to divné, a tak vše nahlásil. Přivolaná hlídka provedla lustraci dopravních prostředků a zjistila, že byly odcizeny ze Zemědělského družstva Nihošovice. Technik provedl ohledání a zajistil stopy, následně byly traktory v pořádku předány majiteli. Věc nyní šetří Obvodní oddělení Volyně.
     Na adresu policistů z Březnice přišel tento týden děkovný dopis. Zaslal jej předseda okradeného družstva, který děkuje za aktivitu a za zamezení dokončení krádeže. Jak uvádí, pro jejich družstvo by krádež v téměř milionové hodnotě znamenala značnou ztrátu.

Opilý násilník
     Na linku 158 se dovolal v neděli večer 26letý muž, který uvedl, že byl na Dobříšsku napaden. O čtyři roky starší muž mu nejdříve vulgárně nadával, poté ho udeřil pěstmi do oblasti hlavy a následně mu poškodil i zaparkovaný automobil. Utrhl u něj přední a zadní stěrače. Napadený se začal bránit a vytáhl na pachatele plynovou pistoli. 
     Tento násilník se chvíli předtím dopustil ještě jednoho incidentu, v bytě ublížil své přítelkyni. Po slovní rozepři jí začal dávat rány zavřenou dlaní do obličeje, kopal ji do břicha, zad a dokonce jí kolenem klekl na krk. Neustále vykřikoval, aby zemřela! Celému jednání bylo přítomno i jejich malé dítě. Policejní hlídka zjistila, že konflikty v jejich soužití trvají již delší dobu a mají stupňující charakter. Muž byl převezen s 2,2 promile alkoholu na „záchytku“ a také byl z bydliště na dobu nejméně deseti dnů vykázán.

Jel moc rychle
     Pravděpodobně nepřiměřená rychlost měla za následek dopravní nehodu, která se stala v pondělí po deváté hodině večerní mezi obcemi Zbenice a Budovany. 38letý řidič vjel na krajnici a odtud sjel mimo vozovku, kde narazil do stromu. Náraz byl tak silný, že tuto dřevinu přerazil a vůz havaroval ještě do dalšího stromu. Motorista utrpěl otevřenou frakturu ruky a byl převezen do příbramské nemocnice. Jak se ukázalo, řídil pod vlivem alkoholu. V dechu mu policisté naměřili 1,62 promile alkoholu. Hmotná škoda byla stanovena na 50 tisíc korun.

5. září 2012, por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

vytisknout  e-mailem