Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Případy z Karlovarska

KARLOVY VARY - Případy z Karlovarska 

Obtěžoval ženu
Ostrovští policisté vypátrali a následně zadrželi dvacetiletého muže ze Sokolova, který si vyslechl sdělení podezření z přečinu výtržnictví. Podezřelý měl v červenci v nočních hodinách obtěžovat šestadvacetiletou ženu z Karlových Varů, která procházela sama ulicí Hlavní třída v Ostrově. Muž měl ženu pronásledovat již od Tržnice. U domu ji měl pak uchopit za paži. Při tomto jednání měl muž rozepnutou mikinu a kraťasy stažené po kolena, kdy měl obnažený pohlavní úd a byl vzrušený. Žena zareagovala vysmeknutím a následným útěkem do míst, kde bylo více osob. Dvacetiletý muž pak měl vběhnout mezi zaparkovaná vozidla a z místa utéct.
 
Krádeže kovu
Sdělení podezření z přečinu krádeže si vyslechl od policistů třiceti čtyř letý muž z Prahy, který měl odcizit z areálu bývalé ubytovny ve Žluticích bojlery a hliníkové plechy. Policisté zjistili, že muž byl v posledních třech letech trestán pro trestný čin krádeže.
 
K druhému případu došlo v obci Teplá, zde měli dva bratři ve věku devatenáct a dvacet let v obci Teplá v objektu nezajištěného bývalého závodu odcizit trapézové plechy. Při krádeži byli zadržení hlídkou obvodního oddělení a odcizené věci byly vráceny poškozené společnosti. Policisté zjistili, že starší z bratrů se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl rozsudkem Okresního soudu v Karlových Varech odsouzen za přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody. Starší z bratrů si od policistů vyslechl sdělení podezření z přečinu krádeže. Jednání mladšího bratra bude řešeno samostatně jako přestupek proti majetku a oznámeno na Městský úřad Teplá.
 
Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání
Dne 21.08.2012 kolem osmé hodiny ranní řídil dvaapadesátiletý muž vozidlo Citroen po ulici Chebská, ačkoliv si byl vědom toho, že má Magistrátem města Karlovy Vary uloženou blokaci řidičského oprávnění pro dosažení 12-ti trestných bodů. Na ulici Chebská byl zastaven a kontrolován hlídkou dopravních policistů. Muž hlídce předložil doklady potřebné k řízení vozidla a pak se policistům přiznal, že má blokaci řidičského průkazu, který neodevzdal. Dvaapadesátiletý řidič je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který si vyslechl sdělení podezření.
 
Karlovarští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Osmačtyřicetiletý muž se měl vyhnout nástupu do výkonu trestu. Podezřelý se tohoto jednání měl dopustit i přes to, že byl srozuměn se skutečností, že má nastoupit k výkonu trestu odnětí svobody ve věznici Vykmanov na základě pravomocného rozhodnutí Okresního soudu Karlovy Vary. Toto rozhodnutí nerespektoval a do výkonu trestu odnětí svobody v příslušné věznici nenastoupil. Policisté museli po muži vyhlásit pátrání, na jehož základě byl zadržen a převezen do věznice k vykonání trestu.
 
Dopravní nehoda – hledáme svědky
Dne 21. srpna 2012 jeli dva bratři na jízdním kole po cyklostezce u ulice Sokolovská ve směru od Tuhnic. Při jízdě vedle sebe projížděli levotočivou zatáčku v protisměru. Při chlapcům vyjela doposud neznámá cyklistka ve svém jízdním pruhu a došlo ke střetu ženy a jednoho z chlapců. Oba z kola spadli. Žena měla z místa odjet, aniž by splnila zákonnou povinnost věc nahlásit. Třináctiletý chlapec byl při nehodě zraněn a odvezen do nemocnice v Karlových Varech. Dopravní policisté žádají případné svědky, aby je kontaktovali na telefonním čísle 158 nebo přímo na skupině dopravních nehod na čísle 974 366 408.
 
Dopravní akce
Karlovarští dopravní policisté během včerejší dopravní akce, zaměřené na rychlost. Celkem provedli kontrolu 67 vozidel a zjistili 32 přestupků, 23 přestupků bylo vyřešeno blokovou pokutou zaplacenou na místě a 9 řidičů bylo oznámeno na místně příslušné správní úřady. V 29 případech řidiči nedodrželi zákonem povolenou rychlost. Ve dvou případech nepoužili řidiči bezpečnostní pásy. Jeden řidič nákladního vozidla nedodržel povinnou přestávku.
 
por. Ing. Pavel Valenta
22.08.2012

vytisknout  e-mailem