Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Případy Kraj

Karlovarský kraj - Krádeže, nehoda 

SOKOLOV – Dopravní nehoda motocyklisty
 
Dne 18. 9. 2012 v odpoledních hodinách došlo na silnici R6 mezi obcemi Citice a Kynšperk nad Ohří k dopravní nehodě mezi motocyklem a pevnými překážkami. Řidič motocyklu jel směrem ke Kynšperku nad Ohří a z doposud nezjištěných příčin vjel do středu komunikace, kde narazil do patky pevné překážky. Poté pokračoval do protisměru, kde narazil do svislé dopravní značky a následně z motocyklu upadl. Motocykl se několikrát přetočil a začal hořet. Řidič utrpěl středně těžká zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. Škoda na motocyklu je vyčíslena na částku 100 000 Kč. Příčina a míra zavinění dopravní nehody je předmětem dalšího šetření.
 
SOKOLOV – Opakovaně krade
 
Policisté z Kraslic sdělili 18letému muži podezření z několika krádeží a porušování domovní svobody. V květnu 2012 měl se svým komplicem v areálu soukromé firmy v Kraslicích odcizit 3 trapézové plechy, dalších 10 kusů těchto plechů měli vytrhat ze střechy a nechat na místě. Ve stejném měsíci měl v Kraslicích v bytě panelového domu odcizit kovové součásti z plynového sporáku. O měsíc později se měl pokusit odcizit z kaple v Kraslicích 184 měděných okapových svodů, 2 kusy měděných okapových kolen. Na místě byl však vyrušen a z místa utekl. O několik dní později měl ze soukromé budovy v Kraslicích odmontovat a odcizit 6 měděných svodů.
Dne 19. září 2012 měl podezřelý odcizit z oplocené zahrady u rodinného domu poblíž Kraslic volně stojící motocykl, který si ponechal pro vlastní potřebu. Majiteli tak vznikla škoda ve výši 7 000 Kč.
Svého jednání se dopustil i přesto, že byl již v posledních třech letech za krádež Okresním soudem odsouzen. Celková škoda je vyčíslena na částku 12 300 Kč. Za krádež hrozí podezřelému až 3letý trest odnětí svobody.
 
CHEB – Kradl plechy ze střechy
 
Chebští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže a poškozování cizí věci. Dvaačtyřicetiletý muž měl v Mariánských Lázních za použití násilí odstranit ze střechy hotelu měděné plechy střešní krytiny. Ty měl následně rozstříhat. Při svém počínání byl však přistižen policisty, nestihl tak svůj čin dokončit. Celková škoda je vyčíslena na částku 11 300 Kč. Podezřelému nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
 
CHEB – V pěti autech poškodil zámek, do jednoho se dokonce vloupal
 
Jednatřicetiletý muž je podezřelý z krádeže a poškození cizí věci. Celkem měl poničit 5 zámků u osobních vozidel jedné firmy v Chebu. Muž měl vniknout do areálu soukromé firmy, kde násilím vypáčil zámek dveří vozidla a z vnitřních prostor odcizil kartu určenou pouze k tankování pohonných hmot, přístroj ke zkoušce náběhu elektroměru a ochranou přilbu. U ostatních 4 aut došlo k poškození zámků. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na částku 26 000 Kč.
 
Karlovy Vary – Prodal cizí mobil
 
Policisté z Nejdku zahájili úkony ve věci přečinu krádeže. Podezřívají 37letého muže, že v září letošního roku si půjčil mobilní telefon od poškozeného s tím, že si jen zavolá, avšak telefon již nevrátil. Telefon měl poté na základě zástavní smlouvy zastavit v zastavárně a finanční částku, kterou za to obdržel si ponechat pro svoji potřebu. Majitel telefonu vyčíslil škodu ve výši 2 000 Kč. Sedmatřicetiletý muž byl již v posledních třech letech za krádež odsouzen. V případě prokázání viny mu nyní hrozí až 3letý trest odnětí svobody.
 
nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
19. září 2012
Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem