Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Případ s alkoholovým vlivem

České Budějovice - Policisté vyšetřují dva případy, kde má jednu "z hlavních rolí" alkohol. 

Policisté Skupiny dopravních nehod z Územního odboru České Budějovice od pondělní noci vyšetřují dopravní nehodu nedaleko obce Koloděje nad Lužnicí. Před 21:00 hod. jel řidič (roč. 1994) osobního vozidla tovární značky Ford Focus, po silnici III/10564 mezi obcemi Hosty a Koloděje n. Lužnicí, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povaze komunikace a při projíždění levotočivou zatáčkou dostal smyk, vyjel vpravo mimo silnici do vodoteče, kde se vozidlo odrazilo zpět a přetočilo se na střechu.

Dopravní policisté při vyšetřování cítili z dechu mladého muže závan alkoholu, proto ho vyzvali k provedení testu na zjištění této návykové látky v dechu přístrojem Dräger, který jim jejich podezření potvrdil, řidič nadýchal bezmála 1,7 promile. Po pár minutách opakovaný test se nikterak nelišil od prvního měření.

Mladík se při nehodě zranil, proto mu byla přivolána Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje, jejich osádka ho ošetřila na místě.

Strážci pořádku mu zakázali další jízdu, řidičský průkaz mu nemohli zadržet, protože ho u sebe neměl.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy mladý muž muže u soudu očekávat vyšší trest za nouzového stavu.

Uběhlo jen pár hodin a včera před sedmou hodinou ranní kontrolovali policisté obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou řidiče (roč. 1994, cizí státní příslušnosti) osobního vozidla tovární značky Alfa Romeo, který jel po silnici I/20 mezi obcemi Češňovice a Dasný, jehož styl jízdy byl „mírně podezřelý“. Po zastavení byl z jeho dechu cítit závan alkoholu a následně provedený odborný test alkoholtesterem Dräger jim vykázal množství převyšující 2,2 promile. Ani za pár minut se opakované měření nijak nelišilo. Poté policisté provedli test na zjištění návykové látky testem DrugWipe, kdy ze slin byl výsledek pozitivní na amfetamin a metanfetamin.

Aby toho nebylo málo, tak v evidenci řidičů policisté zjistili, že mladík má vysloven zákaz řízení do konce února příštího roku.

Mladému muži byla zakázána další jízda a vzhledem k podezření, že by mohl ve své protiprávní činnosti pokračovat, ho zadrželi a převezli k vyšetření do zdravotnického zařízení, kde službukonající lékař potvrdil, že je schopen pobytu v policejní cele.

Dnes dopoledne byl převezen na služebnu v Hluboké nad Vltavou, kde si převzal sdělení podezření ze spáchání přečinů Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí.

Případ je realizován formou zkráceného přípravného řízení se zadržením, kdy bude následně před na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření v rámci trestního řádu. I v tomto případě může mladík očekávat vyšší trest při nouzovém stavu.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

25. března 2020

Odkazy do noveho okna

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 1.

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 1. 

Detailní náhled

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 2.

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 2. 

Detailní náhled

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 3.

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 3. 

Detailní náhled

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 4.

DN s alkoholem v Kolodějích n/L. 4. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem