Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Případ porodu odložen

PLZEŇ - Kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v těchto dnech odložil případ, na kterém policisté pracovali od poloviny února letošního roku. 

Vrchní komisař odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v těchto dnech odložil případ, na kterém policisté pracovali od poloviny února letošního roku. Konkrétně 13. 2. 2021 na jedné z plzeňských ubytoven porodila dvacetiletá žena své dítě do záchodové mísy. Jednalo se o překotný porod v průběhu, kterého rodička přivolala prostřednictvím své matky rychlou záchrannou službu.

Kriminalisté provedli celou řadu výslechů a zároveň nechali vypracovat znalecké posudky z oboru zdravotnictví, porodnictví, psychologie, psychiatrie a soudního lékařství a provedli zkoumání zajištěných stop z místa činu. Po celou dobu prověřování trestního oznámení policisté spolupracovali s pracovníky odboru sociálně právní ochrany dětí. K výkonu práv novorozence byl ustanoven opatrovník.

Po vyhodnocení všech výslechů, posudků a dalších informací kriminalisté došli k závěru, že se v tomto případě nejednalo o podezření ze spáchání trestného činu a není na místě věc vyřídit jinak. Z tohoto důvodu případ odložili.

por. Bc. Ivana Jelínková, DiS.
21. října 2021

vytisknout  e-mailem