Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Příměstské tábory s policii

MS kraj – tábory jsou v plném proudu 

Novojičínsko

K letním prázdninovým dnům patří neodmyslitelně také dětské tábory a kempy. V měsíci červenci sem za dětmi přijeli také policejní preventisté, konkrétně dvakrát na fotbalový kemp v Jeseníku nad Odrou a jedenkrát na dětský tábor ve Štramberku.
Celkem 109 dětí si při těchto příležitostech mohlo zblízka prohlédnout výstroj a výzbroj policistů, služební vozidlo a mohly se na cokoliv zeptat. Toho velmi rády využily a s policisty se zájmem diskutovaly především na téma policejních zákroků.
Vyslechly si také rady týkající se vlastního bezpečí a nebezpeční návykových látek. V této souvislosti měly možnost shlédnout drogový kufr - vzorník omamných a psychotropních látek. Toto téma je velmi zaujalo, dotazovaly se především na problematiku v oblasti alkoholu a tabákových výrobků.
Děti byly ve všech případech pozornými posluchači, svými dotazy a ochotou s policisty hovořit přispěly ke skvělé atmosféře. Na závěr dostaly od policistů drobné dárky v podobě pexes, her či reflexních prvků.

Ostravsko

V podobném duchu se uskutečnily dva tábory na Ostravsku. Přičemž jeden z příměstských táboru čítal až 70 dětí. Děti si vyzkoušely mimo jiné střelbu na terč laserovou zbraní a další disciplíny vyplývající z práce skutečných policistů např. tíhu balistické vesty, beranidla, celkovou výstroj těžkooděnců. Zájem byl velký a reakce ohromné. Po ukončení celé akce se nám přihlásilo několik zájemců, kteří už nyní mají jasno o svém budoucím povolání.
 

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení prevence
nprap. Bc. Marika Jeličová
por. Bc. Martina Jablońská
30. července 2021

vytisknout  e-mailem