Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Primátor přijal nejlepšího okrskáře roku 2019

JABLONEC NAD NISOU – Primátor Jiří Čeřovský přijal nejlepšího okrskáře Libereckého kraje. 

Jablonecký primátor RNDr. Jiří Čeřovský včera odpoledne přijal ve své pracovně Okrskáře roku 2019 prap. Miroslava Soukupa z Obvodního oddělení policie v Jablonci nad Nisou - Mšeně. Poděkoval mu za práci a předal drobný dárek. Tohoto přijetí se zúčastnil také vedoucí jabloneckého Územního odboru Policie České republiky plk. Ing. Bc. Pavel Langr a tajemník magistrátu JUDr. Marek Řeháček.

Praporčík Miroslav Soukup je prvním Okrskářem roku Libereckého kraje z Jablonce nad Nisou za šest let, kdy tento projekt probíhá. Jedním z cílů soutěže je snaha o intenzivní kontakt s občany přímo v terénu. „Pocit bezpečí je pro občany velmi důležitý, i když je to hodnota velmi těžko měřitelná. A pokud jsou lidé, kteří ten pocit veřejnosti přináší a dokáží účinně působit i preventivně, je správné je ocenit,“ řekl primátor Jiří Čeřovský.

„Jsem členem laické části soutěžní komise, která jednotlivé adepty na okrskáře roku hodnotí. Rok od roku vidíme jejich stoupající úroveň, ať už jde o jazykové znalosti, schopnost komunikovat s veřejností či prezentovat svou práci. Zajímavé je i porovnávat způsob práce, kdy okrsek tvoří sídliště, nebo spíše vesnický charakter území,“ konstatoval Marek Řeháček.

Držitel titulu Okrskář roku 2019 Libereckého kraje prap. Miroslav Soukup je přesvědčený o tom, že je důležité, aby občané znali svého policistu a důvěřovali mu. „Vidím to i na svém kolegovi z řad městské policie, kterého obyvatelé Mšena prostě znají. Velmi dobrá spolupráce je i s ostrahou obchodních center ve Mšeně,“ dodal Soukup. Svůj titul získal díky tomu, že se mu v roce 2019 podařilo zmonitorovat osoby bez domova a vykázat je z problematických oblastí. Zajistit, že les, který znečistili, také uklidili. Aktualizovat a rozšířit seznam domovních důvěrníků, mezi kterými šířil celorepublikový projekt „Zabezpečte se!“. Věnoval se také prevenci krádeží věcí z vozidel.

„Ocenění si velmi vážím a je to i hodně zavazující,“ poděkoval za přijetí na jablonecké radnici praporčík Miroslav Soukup. Podle plukovníka Pavla Langra tato soutěž okrskáře prověří v průběhu téměř celého roku, jak se ve svém okrsku chová, jak dobře ho zná a jaké jsou jeho odborné kvality.


16. 1. 2020
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem