Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přiletěl, kradl a odletěl

Policisté z inspektorátu cizinecké Policie Praha Ruzyně na letišti v Praze zadrželi cizince, který v minulosti několikrát přilétl do České republiky, v bezcelní zóně letiště kradl a okamžitě opět odlétl pryč. 

Policistům se v tomto týdnu podařilo zadržet osmapadesátiletého cizince, který opakovaně již od roku 2017 vždy na velmi krátkou dobu přiletěl na letiště do Prahy, kde se přímo v obchodech spadajících do tzv. bezcelní zóny dopouštěl krádeží. Nikdy však ani neopustil prostor letiště a vyčkal na již předem rezervovaný let. V České republice se tak vždy zdržel pouhých pár hodin.  Jelikož si samotné prodavačky odcizeného zboží vždy všimli až po delší době, nikdy se pachatele nepodařilo okamžitě zadržet.

I přestože se jedná o občana Evropské unie, která umožňuje volný pohyb občanů a jen velmi těžko lze mapovat pohyb lidí, díky velmi dobré a usilovné práci se policistům podařilo zjistit, o koho se jedná a kdy opět přiletí do České republiky. V pondělí 12. února, stejně jako v minulosti okamžitě po příletu cizinec směřoval do obchodů. Nejdříve si vždy velmi podrobně prošel prodejnu a posléze z regálu odcizil několik kusů vystaveného zboží, které ukryl pod kabát. I přestože je zboží ve všech prodejnách elektronicky chráněno před odcizením, pokaždé muž využil předem připravený a velmi sofistikovaný systém, který zabránil prodavačkám odhalení krádeže. Odcizené zboží ukryté pod kabátem si odnesl do svého příručního zavazadla a zpět se ještě několikrát vrátil do obchodu a opět kradl.

Policisté cizince zadrželi krátce před odbavením a odletem do jeho země. V kufru nalezli, jen před pár okamžiky odcizené parfémy, pocházející z jedné z prodejen. Osmapadesátiletý muž se doznal ke všem krádežím, při kterých způsobil škodu za bezmála dvě stě tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádeže, za který mu hrozí trest odnětí svobody v délce až pěti let.

Na základě informací zjištěných v průběhu vyšetřování se policisté domnívají, že se tento muž dopouštěl stejné trestné činnosti i na dalších evropských letištích a z tohoto důvodu cestou mezinárodní spolupráce budou informovat o zadržení muže i další státy EU.

kpt. Eva Kropáčová
15. února 2019

vytisknout  e-mailem