Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Příkladná spolupráce zachránila lidský život

BLANENSKO: Policisté byli na místě do tří minut. 

Složky integrovaného záchranného systému často spolupracují v různých situacích. Vysokou úroveň jejich spolupráce, dokládá akce, při níž se podařilo úspěšně resuscitovat muže středního věku z Letovicka. Ten náhle zkolaboval, takže mu manželka musela volat linku 155. Informace od záchranářů okamžitě putovala i na operační středisko policie, na pomoc tak byli vysláni policisté David Kaderka, Dominika Kubíčková z Obvodního oddělení policie Letovice. Policejní hlídka byla na místě jako první a převzala si resuscitaci od ženy. Při ní úspěšně použili i automatizovaný externí defibrilátor, který postupně doporučil tři výboje. K záchraně přispěli také letovičtí dobrovolní hasiči, kteří jejich resuscitaci rozšířili o kyslíkovou terapii. Na péči policistů a hasičů, po svém příjezdu navázali záchranáři a po pár minutách se jim u pacienta podařilo obnovit oběh.

V mnohem méně vypjaté atmosféře došlo v pátek k dalšímu setkání zúčastněných. Protože se zachráněnému muži již daří lépe, rozhodla se jeho manželka poděkovat za pomoc jeho zachráncům. „Manželovi je lépe, už se zotavuje, čekají ho sice ještě další zákroky, ale snad už bude dobře. Chtěla bych moc a moc poděkovat všem. Záchranářům, policistům i hasičům, jsem neskutečně vděčná za manželův život.“

Podobně úspěšný zákrok mají za sebou i bučovičtí policisté. Ti pomáhali při kolapsu mladého muže na Hodonínsku. Díky včasnému příjezdu  hlídky a okamžité resuscitaci s použitím AED se i u tohoto muže podařilo záchranářům obnovit oběh.

nprap. David Chaloupka 7. prosince 2020.

Odkazy do noveho okna

Zachránci

Zachránci 

Detailní náhled

hlídka Bučovice_u

hlídka Bučovice_u 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem