Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přijetí zahraniční delegace

Policejní prezident se setkal se svým protějškem z Ukrajiny. 

Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý přijal v pondělí 15. ledna 2018 hlavu Národní policie Ukrajiny, gen. Sergie Kniazieva včetně doprovodu dalších významných zástupců ukrajinské Národní policie. Tématem setkání bylo sdílení zkušeností s organizačním chodem operativní i diplomatické výměny informací a navázání na návštěvu, která proběhla v České republice v květnu loňského roku.

Během své třídenní návštěvy delegace projevila zájem především o oblast kriminální policie a vyšetřování, konkrétně o organizovaný zločin zaměřený na „vory v zakoně“. K prodiskutování tohoto tématu se uskutečnilo setkání s nejvyššími představiteli Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Spolupráce je podtržena jistě i dobrými česko-ukrajinskými bilaterální vztahy, které se v oblasti bezpečnostní politiky v roce 2017 velmi rozvinuly, ať se již jednalo o zahraniční služební styky vedení obou sborů, činnosti antikonfliktních týmů či programu rozvojové spolupráce zaštítěných Ministerstvem vnitra ČR v různých oblastech (boj s korupcí, elektronizace trestního řízení apod.), na kterých se Policie ČR aktivně podílela.

Dosavadní spolupráce s UA v uplynulém roce

Zahraniční služební cesta NPP pro SKPV na Ukrajinu:

V rámci pracovní cesty české delegace na Ukrajinu v období 6. – 10. 11. 2017 došlo k setkání s velvyslancem ČR na Ukrajině jeho excelencí Radkem Matulou a styčným důstojníkem české policie, v rámci něhož byly probrány česko-ukrajinské vztahy, aktuální bezpečnostní situace na Ukrajině, policejní reformy a jiná témata ve vztahu k české či ukrajinské policii. České delegaci byly prezentovány činnosti a informace o Národní policii Ukrajiny, kdy byly představeny především její změny a cíle reformace/reorganizace, dále byl představen „odbor mezinárodní policejní spolupráce“, který se inspiroval českým modelem a došlo ke sjednocení Interpolu a Europolu a rozdělení na operativní a strategickou část. Představeny byly také činnost a úkoly kriminální policie, protiteroristické jednotky, jednotky pro boj s obchodem s drogami a jednotky pro kyberbezpečnost a boj proti kyberkriminalitě.

Přijetí ukrajinské delegace květen 2017 v Praze:

Na základě pozvání policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého proběhlo v květnu loňského roku přijetí ukrajinské delegace v čele s gen. Sergiem Kniazievevem. Shodli se na nezbytnosti spolupráce v boji s trestnou činností a dohodli se na další spolupráci, a to zejména v oblasti kriminální policie, kdy ukrajinská policie projevila velký zájem o předání zkušeností se sloučením SKPV, vytvoření programu na ochranu svědků, reformy ukrajinského analytického odboru a pomoci při vytvoření ukrajinské letecké služby, což je jedním z aktuálních témat. Dále pak byla naznačena možnost bližší spolupráce mezi KŘP hl. m. Prahy a Národní Policií UA hl. m. Kyjev, spolupráce na mezinárodní policejní úrovni a také užší spolupráce Zakarpatské policie s českou polcií, převážně na úseku kriminální policie.

19. ledna 2018
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Odkazy do noveho okna

Přijetí delegace

Přijetí delegace 

Detailní náhled

Přijetí delegace

Přijetí delegace 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem