Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Přibývá pokusů o vloupání do rodinných domů ve Zlíně

ZLÍNSKO: Zavírejte si okna a zamykejte dveře! 

V posledních dnech se zlínští policisté ve zvýšené míře zabývají pokusy o vloupání do rodinných domů ve Zlíně. Všechny případy se odehrály v nočních hodinách, k poslednímu pokusu došlo dnes nad ránem. Pachatelé vnikli do rodinných domů přes otevřená okna, dveře, vstupy do sklepů či na terasu. V některých případech stihli ukrást věci položené blízko u vstupních dveří, v jiných případech je vyrušili majitelé nemovitosti a utekli.

Do rodinného domu na Santražinách ve Zlíně vnikl zloděj v minulém týdnu přes otevřené okno v přízemí, odcizil kabelku s platebními kartami, pánskou a dámskou peněženku s finanční hotovostí 2 tisíce  a 17 tisíc korun, klíče od dvou osobních vozidel, jednoho motocyklu a luxusní notebook. Škoda, kterou způsobil, činí minimálně 58 tisíc korun.

Do rodinného domu na ulici Vinohrady se zloděj dostal přes pootevřené dveře na terasu. Odcizil opět peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí 6 tisíc korun a stříbrné šperky. Způsobená škoda prozatím nebyla vyčíslena.

O víkendu se dostal zloděj v místní části Kudlov do baťovského domku pravděpodobně přes neuzamčené dveře vedoucí do sklepa. Odcizil motorovou pilu a několik plechovek piva. Škoda činí téměř 8 tisíc korun.

Na ulici Štefánikova došlo v rozmezí 10 dní hned ke dvěma vloupáním do rodinných domů. Do obou se zloděj dostal neuzamčenými vstupními dveřmi. Z obou domů odcizil kabelku, peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí. V prvním případě je škoda téměř 4 tisíce korun, ve druhém potom 2 tisíce korun.

Za porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, případně za krádež hrozí pachateli nebo pachatelům v případě jejich vypátrání a odsouzení tresty odnětí svobody na dva a více let.

JAK PŘEDEJÍT VLOUPÁNÍ

  1. Zavírejte okna, zamykejte dveře, vstupy do sklepů i na terasy!!! I pootevřeným oknem lákáte zloděje.
  2. Na svou nepřítomnost neupozorňujte! Informujte jen lidi, kterým věříte. Sociální sítě by touto informací disponovat neměly.
  3. Do mobilního telefonu si můžete stáhnout aplikaci „Zabezpečte se!“ s mnoha cennými radami.
  4. Podívejte se stránky www.stopvloupani.cz

30. června 2022, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem