Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Přibývá agresivity i násilí

České Budějovice - Policisté zažívají ve službě nadávky i řidiče, kteří na sebe útočí noži. 

Policisté při své službě čelí mnohdy naprosto nepochopitelné agresivitě a nadávkám. Velmi emočně náročné situace zažijí nejen policisté v terénu, ale také například policisté operačního střediska, kteří přijímají hovory na tísňové lince 158.

V úterý v noci volal na tísňovou linku 158 zjevně podnapilý muž, požadoval návrat svého malého syna, kterého měl dle svých slov svěřeného do péče a který nebyl doma. Policisté jeho oznámení přijali a okamžitě prověřovali, zda je dítě v pořádku a kde se nachází. Zjistili, že chlapeček spí u matky.

Muž však nedokázal ani vyčkat na příjezd první hlídky a svými opakovanými telefonáty na linku 158 ji tak blokoval. Navíc policistovi, který linku obsluhoval, hrubě nadával. Policisté jsou k dispozici všem volajícím občanům, ale vše má svá pravidla. Jednání vulgárního muže policisté prověřují jako zneužití tísňové linky policie a jako přestupek jej předají správnímu orgánu.

158 zvukový záznam 1.m4a

158 zvukový záznam 2.m4a

S dalším nepochopitelným jednáním a velkou agresivitou se setkali policisté ve středu. Na trase České Budějovice – Vodňany se při jízdě „nepohodli“ dva řidiči, jeden řídil dodávku a druhý osobní vozidlo. Po chvíli zastavili a pravděpodobně řidič dodávky zaútočil na řidiče osobního vozidla, který měl na svoji obranu vzít nůž a druhému šoférovi způsobil bodnořezná poranění. Policisté zasahovali na místě, zraněný řidič byl převezen do nemocnice a případ vyšetřují kriminalisté jako podezření z ublížení na zdraví.

Vozidla se pohybovala na trase Pištín – Češnovice – Dasný, kolem 11:40 a jednalo se o osobní vozidlo Audi A4 a dodávku Mercedes Sprinter. Policie žádá svědky konfliktu či nebezpečných manévrů vozidel, aby podali svědectví na lince 158, také žádají projíždějící řidiče o záznam z palubních kamer. Agresivita za volant nepatří!

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

23. srpna 2019

vytisknout  e-mailem