Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Při tahání o kabelku zlomil stařence ruku

Díky výborné policejní práci loupež objasněna 

Náchodští kriminalisté počátkem června letošního roku začali vyšetřovat loupežné přepadení staré paní v Jaroměři. Dne 7. června 2011 okolo poledne se vydala 81letá žena ke kadeřnici. Chvíli poté, co vyšla z domu, se setkala s dvojicí mladíků, kteří neměli čisté úmysly. Jeden z nich totiž při vzájemném míjení popadl její kabelku a snažil se jí zmocnit. Stará paní po trhnutí upadla na zem, mladík, tahající za kabelku, jí ještě pár metrů vláčel po chodníku, než se mu podařilo kabelku jí vytrhnout. Pak oba utekli i s lupem, kabelkou s peněženkou se 700 korunami. Na zemi zůstala jen otřesená stařenka, která se sama zvedla a došla do svého původního cíle, do kadeřnictví. Teprve kadeřnice otřesené paní přivolala lékařskou pomoc a vše ohlásila policii. Policejní hlídka, která přijela na místo, se začala shánět po lupičích, ti však už zřejmě byli na míle daleko.

Zpočátku se muži zákona neměli příliš čeho chytit, k dispozici měli jen fakta o přepadení a vágní popis pachatelů, dvou hubených mladíků. Začala piplavá práce se sháněním svědků, stop a indicií, které by mohly policisty k pachatelům zavést. Mezitím lékařské vyšetření ukázalo, že stařenka přepadení odnesla zraněním horní končetiny, které bylo kvalifikováno jako těžké. Už proto policisté rozhodně nechtěli nechat případ neobjasněný, původce hrubého násilí chtěli dopadnout.

Nakonec se kriminalistům podařilo vytipovat určité podezřelé mládence na Trutnovsku, a tak si pro ně dojeli. Jednoho z nich 19letého bezdomovce, cizince, vypátrali v opuštěném vagónu na trutnovském nádraží. Druhého, 17letého chovance výchovného ústavu na útěku, vyhmátli u příbuzných. Oba dva se k loupeži přiznali. Mladší, který jen celé akci přihlížel, po provedeném výslechu putoval zpět do výchovného ústavu s obviněním za podílnictví. Proti staršímu policisté zahájili trestní stíhání pro loupež a zároveň podali návrh na jeho vzetí do vazby. Mladíkovi hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Eva Prachařová
23. 6. 2011
 

vytisknout  e-mailem