Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Při sporu o DVD přehrávač použil nůž

TRUTNOV - Byl opilý a našel si "pachatele" 

Při sporu o odcizený DVD přehrávač neváhal 57letý muž z Trutnovska použít proti 27leté ženě kuchyňský nůž. Událost se odehrála krátce před polednem v neděli 30.9.2012 v Horské ulici v blízkosti jednoho z trutnovských obchodních domů. V silné opilosti (2,88 promile alkoholu v dechu) si tento muž našel "pachatele" krádeže svého DVD přehrávače, který mu někdo předchozí den odcizil.
 
Mladé ženě, která podle zjištěných informací neměla s krádeží nic společného, vyhrožoval se slovy:  „když mi ten přehrávač nevrátíš, tak tě zabiju". Při tom jí šermoval před krkem a tělem kuchyňským nožem s čepelí v délce 20 cm. Ženě se naštěstí dařilo uhýbat. Utrpěla pouze lehké zranění spočívající v drobné rance na levé dlani. Pak se jí i kamarádce, která všemu přihlížela, podařilo utéct.
 
Policisté útočníka během krátké chvíle zadrželi a sdělili mu obvinění ze spáchání zločinu vydírání a přečinu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až 8letý trest odnětí svobody. Soudce okresního soudu rozhodl o jeho vzetí do vazby.
 
mjr. Mgr. Ivana Ježková
3.10.2012, 11:30

vytisknout  e-mailem