Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Při pronásledování odhodili i boty

Krnovští policité zadrželi čtveřici recidivistů vellmi krátce po vloupání, při útěku odhazovali i boty, mobily...  

Pachatelé při pronásledování odhodili i své věci
Krnovští policisté velmi krátce po vloupání zadrželi čtveřici recidivistů z Ostravy, kteří násilně vnikli do benzínové čerpací stanice v Krnově na ulici Opavská. Tři z pachatelů, kteří po vloupání z místa utekli přes krnovské zahrádky do pole, zadrželi krnovští policisté spolu s městskými strážníky ihned a posledního, který se ukryl za železničním náspem, vypátral po 300 metrech policejní pes Gas. Pachatelé dokonce při útěku odhodili mobily, peníze a i své náhradní boty, používané při trestné činnosti. Některé z těchto odhozených věcí nalezli služební psi Gas a Bak při propátrávání terénu. Ve vozidle pachatelů policisté zajistili také věci, které sloužily pro páchání trestné činnosti ( páčidlo a další). 
Zadržené muže ve věku od 23 do 32 let policejní komisař SKPV obvinil z pokusu přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci a jednoho z nich ještě pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí, kdy měl v lednu řídit vozidlo v Ostravě i přes soudem uložený zákaz . Svého trestního jednání se měli společně dopustit tím, že dne 19.1.2010 přijeli obvinění osobním vozidlem do Krnova, kde na ulici Opavské násilně vnikli do čerpací stanice. Zde se snažili odcizit pokladnu, což se jim nezdařilo. Při útěku ji zanechali na místě a nastoupili do přichystaného vozidla, se kterých ujeli směrem do Krnova. Auto následně odstavili, utekli do pole, kde po krátkém čase zadrženi. Všichni čtyři již byli v minulosti za majetkovou trestnou činnost stíhání a odsouzeni. Způsobená škoda činí 30 tisíc Kč. 
 
Vloupání do novinového stánku
V době od 19. do 20.1.2010 v Krnově na ulici Hlubčická dosud neznámý pachatel vypáčil dveře novinového stánku a vnikl dovnitř. Odcizil vystavené věci (elektronický větrák, barevnou televizi, DVD přehrávač, elektrickou varnou konvici, časopisy pro děti, dospělé, erotické časopisy, hračky, zapalovače, drogérii, cigarety a alkohol). Způsobil škodu ve výši přes 32 tisíc Kč.
 
Nalezl kyblík i s konopím, které usušil
Z provinění přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu byl v těchto dnech policejním komisařem SKPV obviněn 16letý mladík. Svého trestního jednání se měl dopustit tím, že v říjnu 2009 ve večerních hodinách nalezl za obcí Dubnice kyblík s neusušenou rostlinnou hmotou konopí. Odnesl jej i s rostlinou domů do dílny, kde ji usušil. Ve dvou případech ji užil ke kouření. V listopadu při šetření policistům zbylou sušenou hmotu vydal. Ti ji odeslali k odbornému zkoumání. Provedenou expertízou bylo zjištěno, že rostlinná hmota obsahuje zakázanou psychotropní látku. 
  
Odcizené hodinky si odnesl na pokoj
Dne 20.1.2010 zahájil policejní komisař SKPV trestní stíhání 43letého muže pro trestný čin krádeže. Té se měl dopustit tím, že dne 16.11.2009 na Ovčárně v zotavovně z ochlazovacího bazénku sauny odcizil 25letému poškozenému hodinky, které si odnesl na pokoj. Po opakovaných dotazech poškozeného, zda nemá jeho hodinky mu je nakonec vrátil. Způsobená škoda činí přes 7 tisíc Kč.
  
Vloupání se do šicí i chráněné dílny
Bruntálští policisté šetří dva případy krádeží vloupáním do dvou dílen v Bruntále na ulici Fügnerova. V době od 19. do 20.1.2010 dosud neznámý pachatel násilně vnikl do budovy šicí dílny a objektu dílny občanského sdružení. V obou objektech poškodil zásuvky stolů a skříněk. V jedné odcizil z pokladničky finanční hotovost přes 3 tisíce Kč a z druhé vzal různé nářadí a mobilní telefon. Celková způsobená škoda činí přes 11 tisíc Kč.
 
                                                                                 
komisař por. Bc. Tušková Pavla
pisbr@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem