Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

2.AKTUALIZACE - Při pádu z lanovky v Harrachově se těžce zranila šestiletá dívenka

SEMILSKO - Policisté hledají svědky události. 

AKTUALIZACE ze dne 29. 1. 2019 :

Na základě výzvy zveřejněné v německých médiích se na policejní služebně v západosaském městě Werdau přihlásil minulý týden klíčový svědek pádu šestileté dívenky ze sedačky lanové dráhy v Harrachově. Jde o 58letého občana Spolkové republiky Německo, který si 5. ledna letošního roku zcela náhodně přisedl k dívence a její babičce na společnou čtyřsedačku. Jeho svědectví nám přineslo důležité informace o odjezdu dívky ze stanice lanové dráhy. Policisté ve Werdau ho už vyslechli do protokolu a jeho překlad má nyní k dispozici vyšetřovatelka, která případ dokumentuje.

por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, oddělení tisku a prevence

Aktualizace ze dne 11. 1. 2019 :

Do dnešního dne jsme na naši výzvu získali svědectví od celkem devíti lidí. Osm volajících jsou Češi a jeden muž se ozval z domovského Saska. Obsah jejich výpovědí ale nebyl nijak zásadní, a tak stále doufáme, že najdeme klíčového svědka, který si k dívence a její babičce na čtyřsedačku v sobotu přisedl.

Uvítáme samozřejmě i informace od ostatních lidí, kteří si v sobotu 5. ledna dopoledne u lanové dráhy Delta v Harrachově dívenky a její babičky všimli před a nebo při nastupování na ni. Návštěvníci areálu by si je mohli pamatovat proto, že obě měly nápadně zastaralé lyžařské vybavení. Na tom se shodli všichni vyslechnutí svědci.

por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, oddělení tisku a prevence

Služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru v Semilech zjišťuje okolnosti, za kterých v sobotu 5. ledna kolem 9.30 spadla z lanové dráhy Delta vedoucí na Čertovu horu v Harrachově teprve šestiletá dívenka. Ta přitom utrpěla velmi závažná zranění, se kterými ji zdravotníci zdravotnické záchranné služby transportovali na dětské traumacentrum nemocnice v Praze.

Dívenka byla na lanové dráze v doprovodu své babičky. Podle zatím zjištěných informací v kritickou dobu seděla na čtyřsedačce společně s babičkou a neznámým cizincem, jehož svědectví by nám mohlo významně pomoci. Zatím se nám k němu bohužel nepodařilo zjistit žádné bližší informace.

 Touto cestou žádáme o pomoc i další případné svědky, kteří pád dívenky z osmimetrové výšky lanovky zaregistrovali. Došlo k němu mezi 3. a 4. sloupem lanové dráhy. Za účelem získání svědectví k této nešťastné události budeme v Harrachově vylepovat výzvu se žádostí o pomoc v českém, německém, anglickém a polském jazyce.

Svědci mohou kontaktovat bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie ČR. Děkujeme za pomoc.

6. 1. 2018
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem