Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Při návštěvě hřbitova nezapomeňte na dodržování protiepidemických opatření

KRAJ - Dbejte na ochranu zdraví svého i druhých. 

Při návštěvě hřbitova prosím nezapomeňte na dodržování všech protiepidemických opatření, která pro vás nyní velmi stručně shrnujeme. Na hřbitovech lokalizovaných v zastavěném území obce se vztahuje pravidlo o nošení roušek na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce. V areálu takového hřbitova se lidé mohou pohybovat ve skupině maximálně ve dvou, pokud nejde o členy jedné domácnosti, a udržují vzdálenost od ostatních návštěvníků hřbitova alespoň dva metry. Pokud tento odstup dodržet vzhledem k velké frekvenci lidí dodržet nemohou, nasadí si roušku.

Na hřbitovech, které se nacházejí mimo zastavěné území obce, jakými jsou například lesní hřbitovy, povinnost nosit roušku lidé nemají, přesto vás ale žádáme, aby jste ji použili ve chvíli, kdy se dostanete od cizích lidí na vzdálenost menší jak dva metry. Chráníte tím svoje zdraví a zdraví ostatních. I na lesních hřbitovech a všech dalších hřbitovech nacházejících se mimo zastavěné území obce se lidé mohou pohybovat ve skupině maximálně ve dvou, pokud nejde o členy jedné domácnosti, a musí od dalších návštěvníků udržovat vzdálenost alespoň dva metry, pokud je to vzhledem k frekvenci lidí nebo rozloze hřbitova možné.

Dodržování všech protiepidemických opatření, tedy nejen opatření vztahujících se k areálu hřbitovů, průběžně kontrolujeme a i nadále se této činnosti budeme věnovat. V závislosti na závažnosti  porušení protiepidemických opatření můžeme delikt vyřešit domluvou nebo v příkazním řízení udělením blokové pokuty na místě do výše až 10 000 korun. Pokud podezřelý ze spáchání přestupku svou vinu odmítá, postupujeme vyřízení deliktu do správního řízení.

31. 10. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem