Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Při nákupech se obezřetnost vyplatí

KROMĚŘÍŽSKO: Kabelky přilákaly zloděje. 

Adventní nákupy lákají do obchodů také kapsáře. Včera se o tom přesvědčily dvě ženy. Při nákupech přišly o své věci.
Odpoledne okradl neznámý zloděj osmašedesátiletou ženu v jednom z obchodních domů v Kroměříži. Zřejmě využil okamžiku, kdy se paní při vybírání zboží vzdálila od svého košíku, na kterém ponechala bez dozoru zavěšenou kabelku. Aniž by ho někdo zahlédl, odcizil z tašky peněženku, což okradená zjistila až u pokladny. Přišla o několik stovek korun a platební kartu.
Krátce na to byla okradena nedaleko odtud na parkovišti před druhým obchodním domem jednačtyřicetiletá žena. Poté, co nakoupila, odstavila vozík se zbožím u zavazadlového prostoru auta a následně si uložila kabelku na přední sedadlo spolujezdce. Pak se k nákupnímu koši vrátila a začala ukládat nakoupené věci do kufru automobilu. Této situace pravděpodobně využil prozatím neznámý pachatel. Otevřel přední dveře a kabelku ukradl, aniž by ho žena zahlédla. Během chvilky tak přišla o osobní doklady, platební kartu, mobilní telefon a dioptrické brýle. Celková škoda tak přesáhla částku tři tisíce korun.
Oběma skutky se nyní zabývají kroměřížští policisté. Po pachatelích, kteří se tímto jednáním dopustili trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, pátrají. V případě dopadení jim hrozí až dva roky vězení.
 
Upozorňujeme veřejnost, aby v místech většího výskytu lidí věnovali zvýšenou pozornost svým věcem, neponechávali je volně odložené bez dozoru a nenosili u sebe vyšší finanční hotovost nebo cenné věci.
 
17. prosince 2013, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem