Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Při hromadné nehodě zemřel jeden z řidičů

KRAJ - D6 byla uzavřena kvůli nehodě tří vozidel. 

Ve čtvrtek, kolem půl deváté večer, přijali policisté na linku tísňového volání oznámení o hromadné nehodě několika vozidel na dálnici D6 ve směru na Karlovy Vary, kdy na 6,5km mělo dle prvotních oznámení dojít k hromadné nehodě čtyř osobních vozidel.

Z původně oznámených čtyř vozidel pak policisté na místě zjistili, že se jednalo o nehodu tří osobních vozů. Podle prvotních šetření došlo nejprve ke střetu dvou vozidel, kdy řidič Fordu Mondeo (1977) narazil do před sebou jedoucího osobního vozu Fordu Focus (1979). Při této nehodě došlo pouze ke škodě na vozidlech, nikdo při ní zraněn nebyl.

Ihned po této nehodě vystoupil řidič Fordu Mondeo (1977) z vozu a v té chvíli došlo k další nehodě, bohužel s fatálními následky. Muže pohybujícího se na tělese dálnice srazila projíždějící řidička (1995) osobního vozu Hyundai, jejíž vozidlo po nehodě skončilo na střeše mimo vozovku. 

Řidič Fordu Mondeo utrpěl velmi závažná poranění, kterým i přes okamžitou pomoc dalších osob a resuscitaci, na které se podíleli i policisté, na místě zemřel. Řidička osobního vozu skončila v péči záchranářů s lehkým zraněním.

Provoz na dálnici se podařilo opětovně obnovit kolem jedné hodiny ráno, tedy po bezmála pěti hodinách. Jejím šetřením se budou zabývat kriminalisté, kteří již také nařídili soudní pitvu zemřelého řidiče. Součástí šetření této nehody s tragickými následky bude také posouzení míry zavinění jenotlivých účastníků nehody.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
3. března 2023

vytisknout  e-mailem