Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Při havárii osobního vozidla jeden z mladíků nepřežil, druhého transportoval vrtulník

NYMBURSKO – O život řidiče bojovali kolemjdoucí, policisté a záchranáři. 

V sobotu dopoledne, před 11. hodinou, vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k havárii osobního vozidla Škoda Fabia, k níž došlo mezi obcemi Kněžice a Dubečno na Nymbursku. Na místo byl vyslán i záchranářský vrtulník.

Podle dosavadního šetření došlo k havárii pravděpodobně tak, že 22letý řidič automobilu Škoda Fabia jel společně s 18letým spolujezdcem po asfaltové účelové komunikaci mezi výše uvedenými obcemi, kde z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu.

Havarované vozidlo nalezli náhodní kolemjdoucí, z nichž jeden byl zdravotník, který ihned kontaktoval tísňovou linku 112 a poté společně mladíky vytáhli z auta ven a započali resuscitaci. Posléze přijela na místo hlídka z obvodního oddělení Městec Králové, která vystřídala osoby v resuscitaci. Policisté použili navíc přístroj AED, kdy přístroj doporučil výboj, avšak bohužel se u mladého řidiče nepodařilo obnovit životní funkce. Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby už musel lékař u 22letého mladíka konstatovat smrt. Jeho o 4 roky mladšího spolujezdce, který utrpěl středně těžká zranění, transportoval vrtulník do královéhradecké nemocnice.

Okolnostmi a příčinou havárie se zabývají nymburští kriminalisté, kteří u řidiče nařídili soudní pitvu. Místo nehody zadokumentoval policejní dron.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
8. ledna 2022

Odkazy do noveho okna

Havárie auta do stromu

Havárie auta do stromu 

Detailní náhled

Havárie auta do stromu

Havárie auta do stromu 

Detailní náhled

Havárie auta do stromu

Havárie auta do stromu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem