Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Při cestě na výlet sedmákovi ujel vlak

KOSTELEC NA HANÉ - Vypátrán byl za čtyři a půl hodiny. 

Ve středu 5. února 2020 v poledne jsme od Městské policie Kostelec na Hané přijali oznámení o pohřešování čtrnáctiletého žáka místní základní školy. Sedmák měl jet se svou třídou na školní výlet do centra Sluňákov v Horce nad Moravou, ale protože si na poslední chvíli musel pro něco odběhnout domů, nestihl odjezd a odjíždějícímu vlaku se spolužáky, učitelkou i svým batohem s telefonem a peněženkou mohl už jen zamávat. Škola ihned věc oznámila rodičům a městskému strážníkovi. Ti po chlapci bezvýsledně pátrali do poledne a pak věc oznámili na policii.

Do pátrání se ihned zapojili policisté dopravního inspektorátu a místně příslušného obvodního oddělení Prostějov 2. Ti chlapce vypátrali před třináctou hodinou mezi obcemi Kostelec na Hané a Čelechovice na Hané. Chlapec byl živ a zdráv a nedošlo k jeho žádné újmě.

Při podání vysvětlení chlapec policistům sdělil, že si myslel, že cíl školního výletu je v obci Čelechovice na Hané. Proto když viděl vlak odjíždět tímto směrem, rozhodl se jít do sousední obce pěšky. V Čelechovicích na Hané pak až do poledne marně hledal centrum Sluňákov a protože ho nenašel, rozhodl se vrátit domů.

Na závěr byl mladík policisty poučen, že správně se měl vrátit do školy. Pokud by k takové situaci došlo mimo místo bydliště, správným řešením je kontaktovat školu, rodiče, případně policii. V případě, že by neměl u sebe vlastní telefon, je dobré o pomoc požádat například pracovníka dopravce, prodavače v nějaké prodejně apod.

por. František Kořínek

6. února 2020

vytisknout  e-mailem