Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prezident republiky přijal policejního prezidenta

Prezident republiky Václav Klaus přijal dnes dopoledne na Pražském hradě policejního prezidenta genmjr. Oldřicha Martinů.  

Policejní prezident na schůzce informoval prezidenta republiky o aktuálních otázkách ohledně veřejného pořádku a bezpečnosti v České republice a o současné situaci v Policii ČR. „Je pro mě velká čest, že si na mě pan prezident republiky udělal ve velmi krátkém časovém horizontu čas a pozval mě na dnešní jednání“, uvedl Oldřich Martinů bezprostředně po schůzce s hlavou státu. Znovu zopakoval, že výzvu ministra vnitra Radka Johna, který jej vyzval k rezignaci, bere velmi vážně. Zástupcům médií sdělil, že rozhodnutí, zda setrvá na pozici policejního prezidenta, přijme až po schůzce s předsedou vlády Petrem Nečasem, která by se pravděpodobně měla uskutečnit na začátku příštího týdne.
 
Policejní prezident se rozhodl prozatím neobsadit post náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování, ze které odešel Viktor Čech. „Personální a kázeňskou pravomoc nad tímto úsekem přebírám na sebe. Jeho řízením jsem pověřil ředitele Úřadu služky kriminální policie a vyšetřování plk. Jana Nogu“, dodal Oldřich Martinů.
 
 
kpt. Jaroslav Ibehej
tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR
1. prosince 2010
Odkazy do noveho okna

Prezident republiky a policejní prezident (01)

Prezident republiky a policejní preziden... 

Detailní náhled

Prezident republiky a policejní prezident (02)

Prezident republiky a policejní preziden... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem