Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Preventivní projekt pro děti

ORLICKOÚSTECKO - Už se sám nebojím aneb s lanškrounskou policií k bezpečí 

Foto PČRFoto PČRPreventivní projekt Už se sám nebojím aneb s lanškrounskou policií k bezpečí, určený pro druháčky všech základních škol v Lanškrouně, se nám přehoupl do své druhé poloviny. S dětmi jsme probrali spoustu věcí, které je v běžném životě mohou potkat, hráli jsme si, dělali modelové situace, učili je a jako odměnu jsme od nich dostali spoustu výkresů s policejní tématikou. Tyto výkresy jsme zařadili do soutěže, pečlivě vyhodnotili ty nejlepší a deset autorů tak dostane na závěrečném vyhodnocení krásnou cenu. Pro všechny naše malé „malíře“ jsme společně s partnerem projektu, Městským úřadem Lanškroun, uspořádali v 1. patře radnice veřejně přístupnou vernisáž krásných obrázků, na kterou zveme všechny školy i jednotlivce. Přijďte se určitě do konce dubna podívat.

A co nás ještě čeká?  Už od příštího týdne půjdeme se všemi dětmi přímo do ulic. Budeme s nimi v reálném provozu, ukážeme jim nebezpečná místa, budeme se věnovat značkám, dopravě a zažijeme spoustu bezvadných dobrodružství.

Celý projekt ukončíme 3. května 2018 od 08:30 hodin na stadionu R. Šebrleho v Lanškrouně, kde děti odměníme různými ukázkami policejní práce a drobnými dárky. Přijedou psovodi, zásahová jednotka, kriminalističtí technici.  O spolupráci jsme požádali i Hasičský záchranný sbor Lanškroun a Městskou policii Lanškroun. Tak nám držte pěsti, ať vyjde počasí!

12. dubna 2018
policisté Obvodního oddělení Lanškroun

vytisknout  e-mailem