Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Preventivní přednášky různým posluchačům na různá témata

HRADECKO – Prevence se musí vyplatit  

V průběhu 15. až 24. října hradecký preventista realizoval 12 přednášek, při kterých hovořil k žákům základních a středních škol z Hradce Králové, Chlumce nad Cidlinou, Nového Bydžova,  a dále i k starším dámám z Černilova.
 
Dne 15. října policista Preventivně informační skupiny Hradec Králové zavítal do Základní školy Chlumec nad Cidlinou. Zde byly realizovány tři přednášky pro všechny žáky osmých a devátých tříd školy. Téma přednášek bylo shodné a jednalo se o problematiku trestní odpovědnosti a návykových látek ve spojení s trestnou činností mládeže. Při přednášce zaznělo několik zajímavých dotazů, které policista žákům náležitě zodpověděl.
 
V úterý 16. října preventista přivítal v Preventivně informačním centru hradecké policie žáky osmé třídy Základní školy Hradec Králové - Pouchov. Ti si vyslechli přednášku na téma rizik virtuální komunikace. V rámci přednášky byli posluhači seznámeni s projektem "Seznam se bezpečně!", ze kterého zhlédli poutavou ukázku. Stejní žáci navštívili centrum i 22. října, kdy na pořadu dne byla přednáška na téma trestní odpovědnosti a o trestné činnosti mládeže.
 
Ve čtvrtek 18. října hradecký preventista vyrazil do Základní praktické a speciální školy Nový Bydžov. Zde nejprve hovořil k žákům prvního stupně. Ti si vyslechli rady k bezpečnému chování jak v okolí vozovek, při pohybu mezi cizími lidmi, nebo v případě nálezu cizí věci, ale i za monitorem počítače. S žáky druhého ročníku policista hovořil na téma šikany, kyberšikany a trestní odpovědnosti.
 
V pondělí 22. října policista vyrazil do budovy Obchodní akademie, Střední odborná školy a Jazyková školy s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové – pracoviště Stěžery.Zde k žákům prvního ročníku policista hovořil na téma agrese, šikany a kyberšikany.
 
V úterý 23. října v odpoledních hodinách policista vyjel do obce Černilov, zde se v útulném Kulturním a spolkovém domě střetl s více nežli 30 místními ženami, kdy většina z nich byla důchodového věku. Organizace setkání se chopilo vedení obce ve spolupráci s místní knihovnou a Klubem dobré pohody. Během téměř dvouhodinové přednášky si posluchačky vyslechly informace o trestné činnosti ohrožující nejen seniory. Hovořeno bylo o riziku možného přepadení, či okradení a dále rovněž o různých o podvodnících, či podomních prodejcích. Přítomné dámy byly nejen s danou trestnou činností seznámeny, ovšem především vyslechly rady, jak se jí dá předejít, či jak minimalizovat vzniklou škodu. Průběh přednášky zpestřily tři ukázky z videosnímku /NE/bezpečný věk.
 
Dne 24. října policista navštívil Novobydžovsko, kde hovořil k žákům prvních ročníků Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov. Nejprve ve výukovém centru v Novém Bydžově a poté ve výukovém centru Hlušice. Prváci si vyslechli důležité informace o šikaně a s ní spojenou trestnou činností, kyberšikaně, nebo o problematice řízení motorových vozidel a s tím spojených přestupcích či problematice alkoholu a návykových látek.
Poslední přednáška této série se udála v Preventivně informačním centru, kam zavítali žáci sedmé třídy Základní školy Svobodné Dvory. Ti měli zájem o přednášku na téma kriminalistické techniky. Hovořeno bylo o tom, jak a proč policisté ohledávají místo činu a jaký to má význam. V další části bylo hovořeno o různých kriminalistických odvětvích, kdy v největší části bylo hovořeno o kriminalistické daktyloskopii. V průběhu přednášky žáci zhlédli, jak se taková daktyloskopická stopa zajišťuje a každý si z přenášky odnesl svůj otisk prstu, který jim policista na památku otiskl na papírek s logem hradecké policie.
 
Fotogalerie ke zhlédnutí zde…
 
Více preventivních informací na úseku silničního provozu zjistíte na www.ibesip.cz
 
Více informací k bezpečné virtuální komunikaci naleznete zde:
 
www.seznamsebezpecne.cz
www.e-bezpeci.cz
www.saferinternet.cz
 
Partner královéhradecké policie ve tvorbě informačních materiálů k rizikům virtuální komunikace je Krajský úřad Královéhradeckého kraje.
 
Čtěte také:
Přednáška pro studenty – článek z preventivní akce na Trutnovsku
Trestní odpovědnost – článek z preventivní akce na Jičínsku
Přednáška ve Dvoře Králové nad Labem - článek z preventivní akce na Trutnovsku 
 
 
 
nprap. Jan Čížkovský
29. října 2012
foto PČR
 
 
 
 

vytisknout  e-mailem