Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Preventivní přednášky na různá témata

HRADECKO – Policista vyrazil za žáky do škol  

V průběhu 18. týdne roku 2012 (30. dubna – 4. května) policista Preventivně informační skupiny Hradec Králové zrealizoval jedenáct preventivních přednášek, při kterých mu naslouchalo téměř 250 posluchačů. Preventista oslovil žáky mateřských, základních a středních škol.

V pondělí 30. dubna policista strávil příjemné odpoledne v Základní škole Libčany. Zde policista v rámci „dne zdraví“ organizovaného školou hovořil k žákům 6. až 9. třídy. Policista uskutečnil celkem 4 přednášky, jejichž témata byla „otevřená“ dle zájmu a dotazů posluchačů. Hovořeno bylo o rizicích virtuální komunikace, trestní odpovědnosti, trestné činnosti mládeže, chování v krizových situacích. Dále přišla řeč i na bezpečí v silničním provozu.
V úterý 2. května policista přivítal v Preventivně informačním centru třeťačky – cukrářky ze Střední školy potravinářské Smiřice. Vzhledem k věku děvčat, z nichž mnohé byly plnoleté, vyslechly informace o trestní odpovědnosti a chování v krizových situacích. Policista dále zmínil informace o tom, co je a není vhodné o sobě zveřejňovat na různých sociálních sítích, s tím, že zveřejněné informace, fotky, či videa, si v různých případech může prohlédnout například i jejich budoucí zaměstnavatel.
V úterý po obědě a stejně tak i v pátek do centra zavítali druháci z Odborného učiliště Hradec Králové 17. listopadu. Tito si v rámci série přednášek vyslechli 3. téma a to informace o rizicích virtuální komunikace.
Ve čtvrtek policista hned ráno vyrazil na Novobydžovsko, kde strávil celý den. V průběhu dopoledne policista navštívil Mateřskou školu nový Bydžov Palackého a Mateřskou školu Prasek. Zde se předškoláci seznámili s tím, co takový policista dělá a jak ho poznají. Dále vyslechli informace o tom, jak se bezpečně chovat při pohybu mimo svůj domov a to především v okolí vozovek. Na závěr přednášky si děti prohlédli služební vozidlo a část policejní výstroje. Pro ty nejstarší žáky si policista připravil zajímavou soutěž a to v odhadu vzdálenosti. Odhady dětí poté četník ověřil a přesný výsledek zjistil „měřícím kolečkem“, které používají dopravní policisté při dokumentování dopravních nehod. Preventista v závěru dětem rovněž předal reflexní vestičky oddělení BESIP, které budou nosit na školních procházkách. Vesty jsou do mateřských škol distribuovány v rámce kampaně Ministerstva dopravy České republiky s názvem „Jsme vidět!“.
Hodinu po čtvrtečním poledni již policistu čekalo na 40 deváťáků ze Základní školy Karla IV. Nový Bydžov. Tito si vyslechli přednášku na téma bezpečí v dopravě. Hovořeno bylo o tom na co si dávat pozor ať v roli chodce, cyklisty, či spolujezdce ve vozidle, ale i o rizicích ohrožující řidiče „malých“ motocyklů.
V pátek v odpoledních hodinách do Preventivně informačního centra zavítali žáci prvního stupně Základní školy Úprkova Hradec Králové a to v rámci družiny. Tito si vyslechli informace o tom, jak se bezpečně chovat při pohybu mimo svůj domov, ať již pěšky nebo na kole, nebo co dělat, když naleznou podezřelý předmět. Po přednášce v centru si děti prohlédly prostory obvodního oddělení.

fotogalerie ke zhlédnutí zde…

Více preventivních informací na úseky silničního provozu nejdete na www.ibesip.cz

Více informací k bezpečné virtuální komunikaci naleznete zde:

www.seznamsebezpecne.cz
www.e-bezpeci.cz
www.saferinternet.cz

Partner královéhradecké policie ve tvorbě informačních materiálů k rizikům virtuální komunikace je Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Čtěte také:
Návštěva žáků z Ostroměře – článek o preventivní akci na Jičínsku
Preventivní besedy v Hořicích – článek o preventivní akci na Jičínsku
Preventivní vlak 2012 – článek o preventivní akci na Hradecku

nprap. Jan Čížkovský
9. května 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem