Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Preventivní akce zaměřená na podávání alkoholu osobám mladším 18ti let

Strakonice – Blatná – Během dvou kontrol policisté zjistili celkem devět mladistvých pod vlivem alkoholu.  

Policisté z Územního odboru se během února tohoto roku zaměřili na podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18ti let. Vzhledem k tomu, že informace o kontrole požívání alkoholických nápojů se šíří rychlostí blesku, volí policisté kontroly menšího rozsahu, ale s častější intenzitou. Policisté se zaměřují na provozovny, kde podle poznatků policistů a upozornění samotných občanů, údajně dochází k podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18ti let.
 
Například  v pátek 18. února 2011 proběhla preventivní akce v Blatné, kde se policisté Obvodního oddělení Blatná společně se strážníky MP a pracovnicí Městského úřadu Blatná z odboru sociální právní ochrany dětí zaměřili na dvě provozovny. Jednalo se již o druhou preventivní akci na Blatensku.
 
Během první akce, která se uskutečnila v pátek 11. února 2011, policisté zkontrolovali celkem 15 osob, z nichž 6 mladších 18-ti let bylo pod vlivem alkoholu. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 0,2 do 0,5 promile alkoholu v dechu.  
 
Při druhé preventivní akci policisté zkontrolovali stejný počet osob. I při této akci se zjistilo, že tři mladiství požili alkohol. Nejvyšší naměřená hodnota byla 0,8 promile alkoholu v dechu.
 
Po zadokumentování policisté s pracovnicí Městského úřadu Blatná vyrozumívají zákonné zástupce.    Policisté věc dokumentují pro podezření z přestupků na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Za přestupek hrozí peněžitý trest tomu, kdo alkohol osobám mladším 18 let podal.
 
Úkolem Policie ČR je snížení podávání alkoholu mladistvým, proto policisté budou podobné kontroly na celém území okresu Strakonice v nepravidelných intervalech opakovat.
 
por. Mgr. Jaromíra Nováková, pisst@mvcr.cz
21. února 2011
 
 
 

vytisknout  e-mailem