Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Preventivní akce „Roadpol Dny bezpečnosti“

Ms kraj – policisté informovali řidiče 

Policejní preventisté se spolu s kolegy z dopravní služby zapojili do celorepublikové preventivní akce a to v rámci Evropského týdne mobility, který připadá na dny 16. - 22. září 2020 (více na https://www.policie.cz/clanek/roadpol-safety-days-a-informacni-kampan-zamerena-na-zahranicni-ridice.aspx).

Jedno z míst preventivního působení bylo na hraničním přechodě Chotěbuz, kde ve středu dne 16. září 2020 policisté desítkám osloveným zahraničním řidičům motorových vozidel, ale i těm tuzemským, distribuovali informační letáky se základními pravidly silničního provozu v České republice. Dnešního dne v dopoledních hodinách opět policisté, tentokrát na hraničním přechodě Mosty u Jablunkova, předávali řidičům motorových vozidel informační letáky, rovněž dostupné nejen v češtině, ale také angličtině, němčině a polštině.

Preventivní působení policistů bylo ze strany oslovených hodnoceno velmi pozitivně. Cílem této preventivní akce bylo u českých a rovněž zahraničních řidičů zvýšit povědomí o pravidlech provozu na území České republiky.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
por. Mgr. Lukáš Kendzior
komisař oddělení prevence
18. září 2020

vytisknout  e-mailem