Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Preventivní akce HAD 2018 a její výslednost

PLZEŇSKÝ KRAJ - Policisté se společně se zástupci dalších institucí zaměří na kontroly barů, heren, restauračních zařízení aj. 

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje se jako v minulých letech připravuje na řadu kontrol v oblasti konzumace alkoholu a hazardního hraní dětí. Jedna se o celostátní preventivní akci s názvem HAD 2018 (HAD = Hazard, Alkohol, Děti), která je výjimečná tím, že do této akce je najednou zapojeno hned několik spolupracujících subjektů. Kromě Policie ČR a Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády ČR se jedná zejména o Českou obchodní inspekci, celní správu, hygienu, hasiče aj.

Kontroly, při kterých se budou výše uvedené subjekty zabývat zejména problematikou dodržování zákazu prodeje a podávání alkoholu, cigaret, nelegálních návykových látek a zákazu hazardního hraní dětí, budou od těchto dnů probíhat na celém území Plzeňského kraje, a to ve třech kontrolních etapách v období od srpna do prosince tohoto roku. (Jedná se zejména o kontrolu dodržování zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a na dodržování zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách.) Akce bude zaměřena na vybraná restaurační zařízení, bary, zábavní zařízení, open air akce a další podniky, kde je předpokládaná účast osob mladších 18 let.

Více informací k celorepublikové preventivní akci HAD 2018 je možné zjistit na níže uvedeném odkaze:
http://www.policie.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-akce-had-2018.aspx

por. Mgr. Pavla Burešová
28. srpna 2018

AKTUALIZACE - Výslednost I. etapy:


Při první etapě preventivního projektu HAD 2018 probíhaly na území Plzeňského kraje kontrolní akce na Rokycansku a na Klatovsku. Celkem 38 policistů společně se zástupci dalších spolupracujících subjektů zkontrolovalo celkem 62 restauračních zařízení, barů, klubů atd. Jejich kontrolou pak prošlo 161 osob, přičemž u pěti z nich (ve všech případech se jednalo o dívky) ve věku mezi 15 až 18 let bylo zjištěno požití alkoholu.  Ve dvou případech dále policisté zjistili, že kontrolované osoby ve stejné věkové hranici měly u sebe ze zákona zakázané návykové látky. Během celé akce tak policisté se zástupci dalších institucí zjistili 17 přestupků. Další kontrolní akce tohoto celorepublikové projektu budou probíhat v Plzeňském kraji do konce roku.

por. Mgr. Pavla Burešová
4. září 2018

vytisknout  e-mailem