Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Preventivní a kontrolní akce na přítomnost drog na středních školách.

RAKOVNICKO - Na vybraných středních školách nebyla nalezena žádná droga. 

Koncem dubna letošního roku proběhla ve spolupráci s vedením některých středních škol preventivní akce zaměřená na odhalování a předcházení deliktům v oblasti drogové problematiky. Tato akce se uskutečnila díky výborné spolupráci s řediteli středních škol na Rakovnicku, především s ředitelem Střední průmyslové školy Emila Kolbena v Rakovníku, s panem RNDr. Janem Jirátkem, s ředitelem Integrované střední školy v Rakovníku, s panem Mgr. Karlem Menclem a s ředitelem Středního odborného učiliště v Novém Strašecí, s panem Ing. Bc. Janem Nechutným, kterým patří velký dík, že mají zájem o takové preventivní a kontrolní akce ve spolupráci s Policií České republiky a chtějí tak zamezit či alespoň zmírnit přítomnost drog na svých školách a jejího okolí.
 
V čele akce stál vedoucí územního odboru Rakovník plk. Mgr. Jiří Šiler, který zvýšenou aktivitu policistů na všech úrovních s drogovou kriminalitou již několikrát zmínil. Naposled požádal o spolupráci a informace starosty několika obcí na setkání s hasiči v budově HZS ve středu dne 6. 5. 2015. Nutnost vyšší aktivity a dopad drogové problematiky na ostatní trestnou činnost zmínil na setkání s hejtmanem Středočeského kraje i ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. JUDr. Václav Kučera.
 
Akce na uvedených středních školách se zúčastnily také hlídky policistů z obvodních oddělení z Rakovníka a z Nového Strašecí, kriminalisté z Rakovníka a v neposlední řadě také policista se služebním psem speciálně vycvičeným na vyhledávání drog z Oddělení služební kynologie z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.
 
Během této akce nebyla u žádného studenta ani v prostorách škol droga nalezena, což však neznamená, že bychom takové podobné kontrolní akce v budoucnu neprováděli.
 
 
 
 
nprap. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Rakovník
11. května 2015

vytisknout  e-mailem