Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Prevence v září

Preventivní aktivity ostravských policistů v září. 

1. Zebra.JPGPrvní školní týden byl ve znamení celorepublikového preventivního projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Ostravští policisté v ranních i odpoledních hodinách zvýšili dohled u vytipovaných přechodů pro chodce poblíž základních škol či školských zařízení (o tomto jsme již informovali dne 4. 9. 2015 http://www.policie.cz/clanek/zacatek-skolniho-roku-provazela-zebra.aspx ). Součásti tohoto preventivního projektu jsou i besedy na dopravní téma – bezpečnost v silničním provozu. Policisté zrealizovali besedy s prvňáčky ze Základní školy 30. Dubna. Žáčci pozorně poslouchali. Policisté jim vysvětlili zásady správného přecházení cest, osvětlili jim význam některých dopravních značek. Prvňáčci se nestyděli a odpovídali na položené otázky. Někteří přispěli i svou vlastní zkušeností. Na závěr besedy všichni dostali pexesa s dopravními značkami.

Kurz KUZMA
Ostravští policisté zahájili 14 běh Kurzu zodpovědného majitele městského psa, který se koná každou středu ve sportovním policejním areálu Ostrava Hulváky až do 18. listopadu 2015.
Nadšení nováčci se na první informativní lekci dostavili v plném počtu. Vyslechli si nezbytné organizační záležitosti, první pokyny a rady k výcviku. Následovala ukázka poslušnosti služebního tříletého německého ovčáka Prosta. Ukázka sklidila velký potlesk a nováčci se těší, že svého psa naučí také nejen skvělé poslušnosti.

3. Vítkovice.JPGPrezentační akce
Tak jako každým rokem i v měsíci září se sešlo několik preventivně prezentačních akcí s účastí policie. Náměstí Jiřího z Poděbrad ve Vítkovicích se zaplnilo nejen policejními vozy v rámci Sportovně zábavného dne se složkami integrovaného záchranného systému. Dopolední program, který byl organizován zejména pro děti mateřských a základních škol, zpestřily policejní ukázky zadržení pachatele. Dynamická ukázka všechny zaujala a „zasahující“ policisté sklidili velký potlesk. Ve své statické části policisté ukázali policejní vozidla či motorku. V preventivním stánku si děti osvěžily své znalosti při vyplňování různých testů a kvízů.
Další podobnou akcí byl Záchranářský den ve Svinově. Preventivní stánek policistů se stal jedním ze soutěžních stanovišť. Za splnění úkolu (různé testy a kvízy) děti dostaly razítka. Ve stánku byl i kriminalistický technik, který měl přichystané různé hádanky. Děti byly nadšené a zároveň si osvěžily své znalosti z bezpečnosti v silničním provozu.

Policisté nejen ze skupiny tisku a prevence Ostrava, ale i z obvodních oddělení, provádějí v průběhu školní roku besedy na různá témata. Jejich aktuální nabídku najdete na webových stránkách policie: http://www.policie.cz/moravskoslezsky-kraj-odkazy-prevence.aspx.

Fotogalerie zde

por. Mgr. Kateřina Špoková
komisař

vytisknout  e-mailem