Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Reflexní tašky seniorům

SUCHDOL, JEDNOV - 90 nakupujících dostalo tašku s reflexním pruhem. 

Přesně po roce uskutečnili prostějovští policisté ve spolupráci s pojišťovnou Generali druhý ročník preventivní akce, při které se zaměřili na jinak nedostupnou cílovou skupinu obyvatel. Tou jsou lidé, kteří se většinou pohybují pouze v místě bydliště v odlehlejších obcích, tedy zejména osoby seniorského věku a maminky na mateřské dovolené.  

Jednou z priorit Policie ČR je také snižování následků dopravních nehod nemotorizovaných účastníků silničního provozu. A právě chodci v menších obcích se často musí pohybovat po silnicích bez možnosti vyžití chodníků pro chodce. Tím se stávají zranitelnými. Snížit toto riziko a pokusit se tomu zabránit byl cíl dnešní akce. Zejména přes zimní období je totiž často snížená viditelnost a motorista může snadno nevhodně oblečeného a nevybaveného chodce přehlédnout. Proto dnes policisté se zástupkyní pojišťovny Generali v obcích Suchdol a Jednov na Konicku rozdávali nákupní tašky s reflexním pásem po obvodu, ve které obdarovaní nalezli další doplňky zvyšující jejich viditelnost, preventivní informace, ale také policejní křížovky nejen pro dlouhé zimní večery, či policejní omalovánky pro vnoučata.

Otázku jak se dostat k této skupině obyvatel policisté s pojišťovnou vyřešili originálním způsobem, když využili pojízdnou prodejnu masa, která do obcí pravidelně dojíždí. A tak si nakupující své nákupy dnes mohli odnést v nových taškách.

Akce se podařila a téměř 90 nákupních tašek zamířilo plnit úkol ke kterému byly vyrobeny - tedy chránit své nositele.

por. Mgr. František Kořínek

16. listopadu 2017

Odkazy do noveho okna

Reflexní tašky seniorům

Reflexní tašky seniorům 

Detailní náhled

Reflexní tašky seniorům

Reflexní tašky seniorům 

Detailní náhled

Reflexní tašky seniorům

Reflexní tašky seniorům 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem