Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Prevence pro seniory

J.Hradec –Policistka i koordinátor Besipu zavítali do Lomů. 

Klub aktivního stáří J. Hradec  v měsíci září  každoročně pořádá rekondiční pobyt pro seniory v Lomech u Kunžaku na Jindřichohradecku. V roce letošním pak šestnáctý ročník pořádalo Jindřichohradecké sdružení sociálních aktivit.  Účastníky  pobytu byly zejména zasloužilí a dlouholetí členové tohoto spolku, ve věku od 65 do 84 let. Díky bývalé ředitelce Českého červeného kříže, paní Zdence Hanzalové, prožili krásný pobyt plný zajímavých činností a přednášek.

Součástí pobytu seniorů byla mimo jiné i beseda s Jindřichohradeckou  tiskovou mluvčí a preventistkou  policie a krajským koordinátorem Besipu, panem  Václavem  Kovářem.   Tisková mluvčí a preventistka PČR, Územního odboru J. Hradec, pohovořila o bezpečnostní situaci, o vývoji kriminality na Jindřichohradecku i o dopravní nehodovosti cyklistů, jakožto účastníků silničního provozu, ale i viníků dopravních nehod. Zdůraznila, že právě senioři se stávají čím dál tím více terčem zájmu  kapsářů, zlodějů, podvodníků i násilníků.   Policistka seniorkám  doporučila:

* jak se chránit před okradením 

 * jak předcházet riziku přepadení

 * jak se vyhnout podvodu   

 * jak se chovat v silničním provozu

* jak se chovat při styku s podomními prodejci nebo s neznámými volajícími

Seniorky se aktivně zapojily do přednášky a rovněž pohovořily o svých zkušenostech  a setkáních  s „ nečestnými“ spoluobčany. Kladly zajímavé dotazy a bylo vidět, že je  přítomnost  ženy v policejní  uniformě  skutečně těší. 

Krajský koordinátor Besipu, pan Václav Kovář navázal na přednášku tiskové mluvčí a preventistky PČR a podrobně pohovořil o tom, jak se mají  starší spoluobčané  správně chovat v silničním provozu. Zmínil problematiku elektrokol i koloběžek   a odpovídal na dotazy, které vzešly z opravdu zajímavé přednášky.

V závěru besedy společně rozdali účastnicím rekondičního pobytu drobné upomínkové předměty s logem BESIPu či samolepky a pexesa od PČR. Jelikož se beseda členkám Jindřichohradeckého sdružení sociálních aktivit velmi líbila, přislíbil krajský koordinátor Besipu, pan Václav Kovář i tisková mluvčí Policie ČR, že se  společně za seniory v příštím roce již tradičně opět vypraví.

por. Mgr. Bc. Hana Bílková Millerová, jh.pis@pcr.cz   

8. září 2021

Odkazy do noveho okna

Preventivní beseda pro seniory

Preventivní beseda pro seniory 

Detailní náhled

Preventivní beseda pro seniory

Preventivní beseda pro seniory 

Detailní náhled

Preventivní beseda pro seniory

Preventivní beseda pro seniory 

Detailní náhled

Preventivní beseda pro seniory

Preventivní beseda pro seniory 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem