Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Prevence pro „nejmenší děti“

Ms kraj – učení hrou u předškoláků 

V současném době je preventivní činnost policistů, obdobně jako v jarním období, limitována aktuálními epidemiologickými opatřeními. Tradiční preventivní aktivity ve formě „osobního kontaktu“ jsou omezeny. Ale preventivní působení může probíhat dále. Například u malých dětí, s ohledem na jejich věk, vnímání a fantazii, formou hry. 

Děti v předškolních vzdělávacích zařízeních se mohou se zásadami bezpečného chování i s každodenní službou policistů seznámit v rámci deskové hry moravskoslezské policie s názvem „Na policejní služebně“. Při hře lze dle přiloženého návodu sestavit modely dopravních prostředků, hracích postav i policejní služebnu. Je možno také vytvářet různé modelové situace, například „bezpečně na silnici“ či „na dětském hřišti“, u kterých se děti zamyslí a na uvedené otázky mohou odpovídat.

Hra je určena zejména pro předškolní děti a mateřské školy v Moravskoslezském kraji ji mohou získat na krpt.prevence@pcr.cz a to do vyčerpání zásob. Prezentace hry a jejího účelu v přiloženém video odkazu. (Více informací také na https://www.policie.cz/clanek/novinka-v-oblasti-prevence.aspx).  

Věříme, že „učení hrou“ se bude dětem líbit a v tomto nelehkém období vykouzlí u nich radostné okamžiky.

Video: https://youtu.be/fqO1icmMkM8

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
por. Mgr. Lukáš Kendzior
komisař oddělení prevence
21. října 2020

vytisknout  e-mailem