Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Prevence kriminality na učilišti

CHRUDIM - beseda se studenty II. ročníku Strojírenského učiliště 

 

Na základě žádosti o pomoc při realizaci preventivní přednášky pro žáky druhého ročníku Strojírenského učiliště v Chrudimi jsem dnešního dne 5. března 2010 v dopoledních hodinách provedl přednášku na téma prevence kriminality. K této přednášce jsem pozval i vedoucího Dopravního inspektorátu Chrudim.
V úvodu jsem jednadvacet studentů mužského pohlaví seznámil se základními pojmy. Co je trestný čin, přečin, zločin, proti čemu jsou trestné činy a další. Také jsme si povídali o trestech. Zde studenty nejvíce zaujal trest domácího vězení a zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce. Kolega z dopravky se zaměřil na vše okolo silniční dopravy. Jak se provádí silniční kontrola a jak se postupuje v případě, když se provedeným šetřením zjistí, že řidič požil před jízdou alkohol. Žhavým tématem byly i drogy. Studenti se dozvěděli, že policisté při silničních kontrolách nekontrolují pouze technický stav vozidla či požití alkoholu, ale také i požití omamných i jiných psychotropních látek.
V samotném závěru jsem přítomným nastínil v číslech kriminalitu na našem Chrudimském regionu za rok 2009. S nadšením všichni pozorně naslouchali. Všichni přítomní posluchači, v čele s paní učitelkou, zhodnotili besedu jako velice zdařilou a také nám za ní pěkně poděkovali.

5. března 2010 
por. Mgr. Tesař Jiří
tiskový mluvčí           
Odkazy do noveho okna

stojírenské učiliště 2

stojírenské učiliště 2 

Detailní náhled

strojírenské učiliště 3

strojírenské učiliště 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem