Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Bezpečný návrat z prázdnin

KRAJ: Policisté budou v následujících dnech vykonávat zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. 

Poslední prázdninové dny s sebou již tradičně přinášejí díky návratům z dovolených hustší provoz na pozemních komunikacích a zároveň větší riziko dopravních nehod. Právě z tohoto důvodu se budou nejen jihomoravští policisté o víkendu v rámci dopravně bezpečnostní akce věnovat zvýšenému dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. 

Řidiči, myslete na bezpečný návrat a za volant usedejte vždy řádně odpočatí, v dobré psychické pohodě a bez požití alkoholu.přechod pro chodce .JPG

Policisté se v nejbližších dnech nebudou věnovat pouze řidičům, ale také školákům. Na první školní dny připadá realizace tradiční, dopravně bezpečnostní akce Zebra se za Tebe nerozhlédne. Policisté budou dohlížet u vytipovaných přechodů v blízkosti základních škol na bezpečnost zejména dětí při přecházení vozovky. Policejní preventisté připomínají dětem základní pravidla bezpečného přecházení přímo v terénu a v následujících dnech realizují preventivní besedy zaměřené na BESIP v jednotlivých školách a třídách.

por. Zdeňka Procházková, 26. srpna 2022

vytisknout  e-mailem