Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Prevence: Informace a nabídka komplexně, přehledně

Ms kraj: Novinka - zveřejnění komplexních informací k prevenci a nabídce preventivních aktivit 

Internetové stránky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje (http://www.policie.cz/moravskoslezsky-kraj.aspx), stejně jako obecně celé Policie ČR (www.policie.cz), poskytují nepřeberné množství informací, ze kterých lze jednoduše a přehledně každý den čerpat. Z pohledu denních „infoservisů“ či v reakci na dotazy policisté zpravidla informují o kriminálních činech a represi. Nedílnou, avšak zásadní součástí práce policistů v Moravskoslezském kraji je také široké spektrum rozličných preventivních aktivit, realizovaných již dlouhé roky nazpět. A proto: novinkou na homepage krajských stránek jsou zveřejněné ucelené informace k prevenci a nabídce preventivních aktivit, formou zřízeného odkazu „Prevence“.
 
Nově zřízený odkaz „Prevence“ je koncipován vskutku přehledně, kdy stačí otevřít stránku příslušné skupiny tisku a prevence dle regionu z celého Moravskoslezského kraje. Lze čerpat také z informací na stránce oddělení tisku a prevence krajského ředitelství, které systematicky zastřešuje veškeré preventivní aktivity jednotlivých skupin tisku a prevence územních odborů a Městského ředitelství policie Ostrava. Dočtete se o všech nabízených preventivních aktivitách, jejich obsahu a také příslušných časových dotací. Samozřejmě nechybí kontakty na policisty.
 
Proč jsme se rozhodli doplnit stávající odkazy? Odpověď je jednoduchá. Moravskoslezští policisté a především tedy policisté oddělení a skupin tisku a prevence se věnují prevenci vskutku již dlouhé roky nazpět. Nebojíme se konstatování, že v poslední době je tato činnost intenzivnější a koordinovanější. Při pohledu na nově zřízený odkaz je více než zřejmé, že spektrum poskytovaných preventivních aktivit je široké a každý, jak z pohledu věku, případného ohrožení či potřeby poradit, si vybere požadovanou službu „šitou na míru“. Navíc, část aktivit je přizpůsobována buď aktuálním potřebám k preventivnímu řešení, nebo se odvíjí třeba od ročního období.
 
O některých preventivních aktivitách veřejnost informujeme, z posledních týdnů lze namátkou vybrat:
12. 3., 26. 3. a 22. 4. 2015, Lapeni sítí, http://www.policie.cz/clanek/lapeni-siti.aspx a http://www.policie.cz/clanek/lapeni-potreti.aspx
16. 4. 2015, Máte své kolo v pořádku? http://www.policie.cz/clanek/sprava-severomoravskeho-kraje-akce-a-projekty-mate-sve-kolo-v-poradku.aspx
7. 4. 2015, „Senior akademie“, http://www.policie.cz/clanek/seniori-zavitali-mezi-policisty.aspx
30. 3. 2015, Zebra se za Tebe nerozhlédne, http://www.policie.cz/clanek/zebra-se-za-tebe-opravdu-nerozhledne-435573.aspx
 
Moravskoslezská policie může jít kromě obecné prevence příkladem také různými projekty, včetně unikátních, které realizuje pouze naše krajské ředitelství. Posledním projektem jsou „Policejní pohádky“ ( http://www.policie.cz/policejni-pohadky.aspx ) – zájem o ně je stále intenzivní. Za zmínku stojí i jiné realizované preventivní aktivity, například filmy Drogová závislost aneb droga až na 1. místě“ či „Virtuální nápadník“, dále Den s Hopsalínen, KUZMA (kurz zodpovědného majitele městského psa) a podobně.
 
Nutno doplnit, že mnohé preventivní aktivity a projekty zastřešují policisté, nicméně, velmi přínosná je spolupráce s dalšími subjekty a osobami.
 
Věříme, že nabízená novinka, kterou představujeme, napomůže při orientaci v oblasti základních nabízených preventivních aktivit policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Pokud se rozhodnete naší nabídky využít, bude se jednat o první krok k naplnění podstaty prevence: společně se budeme snažit účinněji předcházet obecně řečeno určitému nežádoucímu jevu.
 
Závěrem snad jen konstatování, které shrnuje vše výše uvedené: prevenci věnujeme na severní Moravě vskutku velkou pozornost a je pro nás zásadní. Dávno již není, jak se říká, „Popelkou“, ale nedílnou součástí policejní práce..
 
por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku a prevence
30. dubna 2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

vytisknout  e-mailem