Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Přestože se snažil, kontrole se stejně nevyhnul

HRADECKO – Díky spolupráci policistů s cyklistou se podařilo dopadnout pronásledovaného cizince. 

Při běžné hlídkové činnosti policisté z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zastavili v úterý 27.4.2021 v Hradci Králové vozidlo značky VW s úmyslem zkontrolovat posádku. Přitom si všimli cizince na zadní sedačce, který odmítl prokázat svoji totožnost. Proto byl poučen, ze strany policie, že pokud nebude spolupracovat, bude za účelem zjištění totožnosti předán kolegům z cizinecké policie.

Muž na to reagoval útěkem, proto ho policisté začali ihned pronásledovat služebním vozidlem. Jelikož mladík změnil směr, rozhodli se  rozdělit a pokračovat v pronásledování více způsoby. Běžícímu policistovi přitom významně pomohl  i cyklista, který jel souhrou okolností ve stejnou chvíli okolo a do akce se tak také "zapojil", neboť policistovi půjčil své kolo. 

Policisté muže předali kolegům z cizinecké policie, kteří ho převezli na policejní služebnu a zahájili služební úkony, při nichž mimo jiné zjistili, že muž má u sebe padělaný doklad totožnosti a pobývá na našem území neoprávněně. Policisté s ním vzhledem k tomu zahájili řízení o správním vyhoštění, kdy do stanovené doby bude muset opustit území České republiky a dalších členských států Evropské unie.

por. Mgr. Lucie Konečná
29.4.2021, 09:45hod

vytisknout  e-mailem