Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přestože byl řidič řádně označen, došlo k jeho sražení a následné smrti

MLADOBOLESLAVSKO – tragická dopravní nehoda nákladního vozidla. 

Na Mladoboleslavsku došlo dnes krátce po osmé hodině ráno k tragické nehodě, při které přišel o život pětapadesátiletý řidič nákladního vozidla. Když řidič zjistil, že má defekt na kole odstavil své vozidlo v odstavném jízdním pruhu. Místo řádně označil výstražným trojúhelníkem, Řidič i spolujezdec když vystoupili z kabiny vozidla byli řádně oděni do reflexních vest.
 
Z výsledku šetření, které na místě provedli dopravní policisté, vyplývá, že se řidič druhého nákladního vozidla, který je důvodně podezřelý, že   nehodu zavinil, pravděpodobně dostatečně nevěnoval řízení. Co bylo přesnou příčinou dopravní nehody budou nyní vyšetřovat dopravní policisté z Mladé Boleslavi, kteří nehodu na místě zadokumentovali. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče druhého vozidla negativní. U druhého řidiče, vzhledem k jeho těžkým zraněním, kterým na místě podlehl nebylo možno dechovou zkoušku provést.
 
Rychlostní komunikace R10 byla téměř čtyři hodiny neprůjezdná. Objízdná trasa vedla přes obec Bakov a dále na Mnichovo Hradiště, kde mohli řidiči znovu najet na rychlostní komunikaci směrem na Liberec.
 
Středočeští policisté vyzývají řidiče dopravních prostředků ke zvýšené opatrnosti vůči ostatním účastníkům provozu, neboť za velmi krátké časové období došlo k dopravním nehodám zaviněným v mnoha případech nepozorností řidičů.
 
Dopravní policisté dopravního inspektorátu Mladá Boleslav v letošním roce vyšetřovali na této rychlostní komunikaci již několik dopravních nehod.  Dvě osoby při nich  přišli o život. Dnešní tragická dopravní nehoda se stala naprosto zbytečně.
 
 
 
nprap. Mgr. Lenka Sikorová
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
11. května 2015

vytisknout  e-mailem