Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přes noc mu zmizela z auta všechna kola

MĚLNICKO - Policisté Obvodního oddělení Neratovice šetří případ krádeže kol z osobního vozidla. 

Neznámý pachatel někdy v době od 7. března 2021 od 20 hodin do 5 hodin následujícího dne před domem v obci Kly-Hoření Vinice odcizil všechna čtyři kompletní kola ze zde zaparkovaného osobního automobilu  Škoda Fabia.  Pachatel kola odmontoval a zanechal na místě hever, který pravděpodobně použil při sundávání kol.  Majiteli vznikla škoda ve výši 25 000,- Kč.

Případ je prošetřován jako trestný čin krádeže, a jelikož se pachatel skutku dopustil za situace, v rámci které byl na území České republiky usnesením vlády České republiky č. 957 ze dne 30. září 2020 (publikováno ve Sbírce zákonů pod 391/2020 Sb.) v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlášen pro celé území České republiky nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19, tedy v době extrémně škodlivého stavu, v rámci kterého je potřeba směřovat veškeré lidské zdroje právě a toliko k odstranění tohoto extrémně škodlivého stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v v inkriminovanou dobu v obci  podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Neratovice nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 876 740. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

por. Mgr. Markéta Johnová
9.3.2021

vytisknout  e-mailem