Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

"Přes bariéry s policií" - předávali jsme peníze a oceňovali ty nejlepší

KRAJ - Vedení středočeské policie spolu s hlavními partnery projektu hodnotilo další ročník sportovně charitativní akce, která pomáhá nejen dobré věci, ale také umožňuje studentům středních škol při fyzických testech, jejichž úspěšné zvládnutí je jedním z předpokladů vstupu do bezpečnostního sboru, prověřit své možnosti. 

V minulých dnech proběhla v Muzeu PČR ojedinělá akce, v rámci níž se snoubila charita, pomoc dobré věci a ocenění nejlepších výkonů nejen policistů ve službě, ale i studentů středních škol, kteří se zapojili do pilotního projektu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje – „Přes bariéry s policií“.

Projekt "Přes bariéry s policií"
  • gestorem je středočeská policie
  • hlavními partnery Středočeský kraj, Zdravotní pojišťovna MV ČR, Bezpečná společnost z.s. a Nadace Charty 77 - Konto Bariéry
  • od zahájení projektu (2017/2018) bylo osloveno na 200 středních škol z celého Středočeského kraje
  • aktivně se zapojilo na 70 škol a více jak 1 500 studentů
  • žáci maturitních ročníků si v rámci projektu mohli vyzkoušet fyzické testy, které skládají zájemci o  práci u Policie ČR
  • za každé úspěšné absolvování fyzických testů složil generální partner (ZP MVČR) finanční částku, která byla připsána na konto osoby natypované Kontem Bariéry
  • úspěšní žáci, kteří dosáhli požadované bodové ohodnocení obdrželi vouger s půlroční platností
  • 570 studentů limity splnilo
  • více o projektu naleznete zde

PŘEDÁNÍ FINANČNÍHO DARU HANDICAPOVANÉMU JIRKOVI

V rámci sportovně charitativního projektu byla za každý vouger vydaný úspěšným studentům složena na Konto Bariéry generálním partnerem finanční částka na podporu 27letého Jirky, kterému museli lékaři v důsledku zhoubného nádoru provést amputaci pravé ruky. Prostřednictvím Konta Bariery, kde byl Jiří registrován, se rovněž vybírali finanční prostředky na protézu – bionickou ruku, díky které by se mu zlepšila kvalita jeho života. Díky projektu „Přes bariéry s policií“ a s finanční podporou od středočeských policistů, studentů středočeských středních škol a dalších partnerů, se podařila vybrat částka 147 206 korun.

I s dalšími rozhodně nemalými příspěvky skládanými na účet Jirky prostřednictvím Konta Bariéry se pro handicapovaného mladého muže podařilo vybrat částku, která zcela pokryje náklady na pořízení nové bionické ruky, a to 750 000 korun. Jirkovi předal symbolický šek s finanční částkou vybranou v rámci projektu „Přes bariéry s policií“ krajský ředitel brig. gen. JUDr. Václav Kučera PhD., MBA. „Jsem velmi rád, že náš projekt, který realizujeme již od roku 2017, jsme zaměřili nejen na studenty středních škol, kteří si mohou vyzkoušet, do jaké míry jsou zdatní zvládnout jeden z požadavků pro možné budoucí zájemce o práci u Policie ČR, ale že jím umíme být i prospěšní někomu dalšímu. Vlastně díky těmto šikovným studentům dokážeme pomáhat dobré věci“.

OCENĚNI STUDENTI ZA NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ VÝKONY V RÁMCI PROJEKTU    Foto_05Ocenění nejlepších studentů

Kromě předávání finančního šeku se rovněž oceňovaly nejlepší výkony studentů středních škol zapojených do projektu "Přes bariéry s policií". Ti si v rámci projektu mohli vyzkoušet fyzické prověrky, jejichž úspěšné splnění a dosažení 36 bodů při plnění 4 disciplín, je jedním z předpokladů k přijetí do služeb Policie ČR. Ocenění studenti (5) ovšem dosáhli na hranici 65 bodů, jeden dokonce na 69 bodů. Jeden ze studentů navíc dosáhl tohoto skvělého výkonu i přesto, že má tělesný handicap. I tito studenti, ale i důležití partneři, kteří se na projektu významně podílí, obdrželi od krajského ředitele, brig. gen. JUDr. Kučery a dalších spolupracujících subjektů, diplomy a hodnotné ceny.

OCENĚNI POLICISTÉ ZA SPORTOVNÍ REPREZENTACI

Vedení středočeské policie ocenilo také nejlepší policisty, kteří úspěšně reprezentovali v oblasti policejního sportu a přispěli tak k jeho propagaci i dobrému jménu Policie ČR. Podpraporčík Kristýna Hůrková a poručík Martin Turek obdrželi medaili školního policejního střediska. Za příkladnou a také velmi úspěšnou reprezentaci v terénním překážkovém běhu, dále za účast na evropském policejním poháru v této disciplíně a získání mnoha medailí.

POLICISTA ROKU - PŘEDÁNÍ MEDAILÍ NEJLEPŠÍM "SPORTOVCŮM ROKU" A POLICEJNÍMU TÝMU

Medailí byli oceněni také policisté v rámci krajské soutěže "Policista roku" v kategorii "Sportovec roku" a ´"Nejlepší tým". Za sportovní výkony si v kategorii "Sportovec roku" převzal ocenění z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje generála Kučery a jeho náměstka pro uniformovanou policii plukovníka Jana Tulacha, praporčík Jakub Máder z Dopravního inspektorátu v Příbrami. V silovém sportu, kterému se věnuje ve svém soukromí, vytvořil nový světový rekord, kdy ve váhové kategorii do 67,5 kg zdvihl v mrtvém tahu 210 kilogramů.

Jako nejlepší v kategorii "Policejní tým" byli vyhodnoceni policisté z Pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Ocenění si převzal její velitel, major Petr Frinta, a dále pak jedenáct policistů, vedoucích skupin pořádkové jednotky. Ti všichni převzali medaili za aktivní přístup, organizaci a bezvadný chod jednotky jako celku.

V závěru ceremoniálu rovněž přítomní vzpomněli na své kolegy, kteří při plnění svých služebních povinností přišli život. Minutou ticha uctili jejich památku.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem