Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přes bariéry s policií

PŘÍBRAMSKO - Na Příbramsku se zúčastnily akce tři střední školy. 

Čtyřletý Filípek musí na cestě životem překonávat bariéry, narodil se vzácnou genetickou vadou. Ve svalech mu chybí dostatek bílkoviny – merosinu, proto jeho tělo není dostatečně zpevněné, aby mohl sedět, lézt nebo stát. Jeho rodiče věří, že jednou bude samostatný a dělají pro to všechno. Dvakrát do roka navíc Filípek absolvuje intenzivní rehabilitační pobyt ve specializovaném centru, ten ovšem stojí 90 tisíc.

Nemocnému Filípkovi pomáhají i studenti čtvrtých ročníků středních škol ve Středočeském kraji, kteří se zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“. V průběhu září a října si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti (člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na jeden kilometr), které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za ně následně přispěje určitou finanční částkou. Příslušníci policie pro změnu přispívají formou hotovosti, kterou střádají do kasiček Konta Bariéry.

Na Příbramsku se zúčastnily akce tři střední školy, Gymnázium Sedlčany, Integrovaná střední škola hotelového provozu v Příbrami a SOŠ Dubno. Padesát procent cvičících, kteří testy zvládli, obdrželi navíc osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie. Tímto způsobem chce Středočeská policie také podpořit náborovou kampaň k Policii ČR. Akci „Přes bariéry s policií“ pořádá již od roku 2018, za tu dobu se podařilo podpořit 20 handicapovaných osob částkou téměř 1,8 milionu korun.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
komisař
P ČR Příbram
30. říjen 2023

Odkazy do noveho okna

Střední školy Příbramsko

Střední školy Příbramsko 

Detailní náhled

Střední školy Příbramsko

Střední školy Příbramsko 

Detailní náhled

Střední školy Příbramsko

Střední školy Příbramsko 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem