Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Přepadl muže, který mu koupil kořalku

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Kriminalisté odhalili a dopadli oba pachatele loupežného přepadení.  

 

Bylo asi půl hodiny před půlnocí v pondělí 12. prosince, když šel šťastný padesátník v Tupesích uličkou z hospody domů. Vracel se s písničkou na rtech z hospody, kde byl oslavit narození vnuka. V jednom tmavším místě k němu najednou přiskočila jakási postava a jednou ranou ho srazila k zemi. Když ležel na zemi, přiskočil k němu další člověk a z náprsní kapsy bundy mu vzal peněženku. Oba lupiči pak v mžiku utekli pryč. Přepadený muž se zvedl ze země a došel za svou dcerou, které vše řekl. Ta po zjištění, k čemu došlo, zavolala na linku 158. Přepadený muž nebyl naštěstí vážně zraněn, jen na hlavě měl větší podlitinu. Lupiči mu vzali peněženku, v níž měl čtrnáct a půl tisíce korun, tedy svou výplatu, se kterou jistě počítal na vánoční nákupy. Do Tupes vyjela policejní hlídka, která začala pátrat po pachatelích v obci. Té noci policisté pachatele nedohledali.

Druhého dne začali uherskohradišťští kriminalisté hledat jakýkoliv detail, který by je přivedl k pachatelům. Důsledným pátráním přišli na stopu podezřelé dvojice. Jednoho z nich vypátrali hradišťští policisté v jedné z uherskohradišťských heren v úterý večer a zajistili ho. Jedná se o jednadvacetiletého muže z Tupes. Druhého z podezřelých pachatelů kriminalisté dohledali ve středu dopoledne a je jím šestnáctiletý mladík z Uherskohradišťska. Při výslechu se oba pachatelé k loupežnému přepadení staršího muže přiznali.

Jednadvacetiletý muž popíjel v hospodě alkohol se svými známými. Večeru přišel do lokálu také padesátník, který přišel oslavit narození vnuka. Na připití poručil kořalku také mladému muži, kterého znal a seděl s ním u stolu. Jednadvacetiletý mladík zjistil, že oslavující muž má zřejmě s sebou více peněz, a tak se rozhodl ho o peníze obrat. Odešel z hospody dřív a domluvil se se svým mladším kamarádem, že si na muže počkají, až půjde domů. Protože věděl, kde muž bydlí, nebylo pro něj těžké najít si příhodné místo k přepadení. Zanedlouho se opravu objevil muž směřující domů. Bez rozpaků jej srazili na zem, obrali o peněženku a odjeli autem do Uherského Hradiště. Tam si uloupené peníze rozdělili a postupně je prohráli v hracích automatech v hernách. Když je kriminalisté vyslýchali, neměli z uloupených peněz ani korunu.

Jednadvacetiletý muž, který byl již v minulosti stíhaný za loupež a krádež, byl obviněn ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu hrozí vězení od dvou do deseti let. Ze spáchání loupeže je stejně tak podezřelý i šestnáctiletý mladík.

 

15. prosinec 2011, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem