Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Přepadl dvě ženy

TEPLICKO - Recidivista se vrátil za mříže; Lapkovi hrozí pět let za mřížemi... 

Přepadl dvě ženy

     Ve vazební věznici skončil 42letý recidivista, který byl obviněn z trestných činů loupeže, krádeže a poškození cizí věci. Je podezřelý, že se během tří po sobě jdoucích dnů na konci letošního února vloupal do auta a přepadl dvě ženy.

     Na parkovišti v Teplicích se v minulosti devětkrát odsouzený muž vloupal do auta, ze kterého si odnesl jen nabíjecí kabel v hodnotě 200 korun, poškozením vozidla způsobil škodu přes pět tisíc korun.

     Následujícího dne poblíž divadla přistoupil zezadu k poškozené seniorce, které se pokusil z ruky strhnout kabelku. Žena při útoku spadla na zem, pachatel se jí stále snažil tašku vytrhnout, v jeho jednání mu zabránil až svědek, který uslyšel volání přepadené o pomoc.

     Zloděj z místa činu utekl s prázdnou, hned další den ale přepadl další ženu, se kterou se také přetahoval o její kabelku. Poškozená upadla na zem a pachateli se podařilo vytrhnout jí tašku z rukou, z kabelky pak ukradl telefon a doklady, tašku se zbývajícími věcmi pak odhodil do křoví, kde ji našli policisté.

     Muž, který má za sebou pestrou trestní minulost, pobyl na svobodě po předchozím uvěznění jen dva měsíce, teď mu v případě uznání viny hrozí až deset let za mřížemi.

Lapkovi hrozí pět let za mřížemi

     Škodu za téměř sedmdesát tisíc korun způsobil během necelého týdne 31letý lapka, který kradl v obchodech. V polovině února odcizil z prodejní plochy teplického supermarketu holicí strojky a desítky náhradních hlavic, které schoval do batohu a bez zaplacení prošel pokladní zónou.

     Následující den ukradl v prodejně drogerie další náhradní holicí hlavice, svůj lup pak rozprodával na ulici. Po dalších čtyřech odcizil ze stánku v teplickém obchodním centru volně odloženou příruční pokladnu s osmatřiceti tisíci korunami. V minulosti čtyřikrát odsouzený zloděj byl obviněn z přečinu krádeže, vzhledem k výši způsobené škody mu hrozí ž pětileté vězení.

Vloupání do stavební buňky

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Teplicích vnikl do oploceného areálu, kde se následně vloupal do stavební buňky. Odnesl si různé nářadí a další věci v celkové hodnotě téměř 70 tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až pětiletý trest odnětí svobody.

12. března 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem