Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Přepadení trafiky

Pod pohrůžkou použití pušky přepadl trafiku na Žižkově. 

Minulý týden v úterý přišel do trafiky na Žižkově v Seifertově ulici nakupovat muž ve středních letech. Nejprve vše vypadalo relativně normálně a naporoučel si nandat do tašky cigarety za cirka osm tisíc korun. Prodavačce tvrdil, že nakupuje kuřivo pro svého kamaráda, který je momentálně ve vězení.  Pak se ale situace změnila, muž zablokoval vstupní dveře do obchodu mopem a začal ženě za pultem vyhrožovat, že vyndá pušku, jestli se jen pohne. Z pokladny si následně vzal několik tisíc korun a i s původním nákupem, který nezaplatil, odešel pryč. Celkově tak způsobil škodu za skoro 50 tisíc korun.

Případem se zabývají kriminalisté ze třetího policejního obvodu, kterým se podařilo získat záběry z tramvaje, kterou pachatel z místa činu odjel. V tramvaji si muž přetočil naruby bundu ve snaze se maskovat, ale jeho tvář se podařilo částečně zachytit na záběrech. Ještě před přepadením ho zachytila kamera v jiném obchodě, kde si vybíral pokrývku hlavy.

Jestli muže na záběrech někdo poznává, ať se ozve na linku 158. Mělo by se jednat o muže snědé pleti a zavalité 160 cm vysoké postavy, který mluvil česky s romským přízvukem. Kriminalisté pracují s domněnkou, že by muž mohl mít vztah k Žižkovu a Hlavnímu nádraží, kde se před loupeží pohyboval.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

kpt. Jan Daněk – 26. 1. 2021

vytisknout  e-mailem