Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Přepadení banky

Kriminalisté pátrají po totožnosti muže, který včera po sedmnácté hodině přepadl banku na Vinohradech a odnesl si několik stovek tisíc korun. 

Včera po sedmnácté hodině vešel do pobočky banky ve Vinohradské ulici neznámý muž a zamířil rovnou do diskrétního boxu pokladny. Zaměstnankyni za přepážkou přímo sdělil: „Dejte mi všechny peníze, nebo vytáhnu pistoli“, kdy v jeho kapse bundy bylo vidět tělo zbraně. Žena z obavy o svůj život uposlechla a vydala mu veškerou hotovost ve výši několika stovek tisíc korun. Pachatel i s penězi pak instituci ve spěchu opustil.

Podle zjištění kriminalistů by měl být ve věku 30 až 35 let, normální, asi 170 cm vysoké postavy, kulatý obličej, krátké tmavé vlasy a světlá pleť. V době činu měl na sobě černou zimní bundu, černou mikinu s kapucí přes hlavu, černé kalhoty a černé sportovní boty. Muž mluvil plynule česky, bez vady řeči.

Do současné chvíle se nám pachatele nepodařilo dopadnout, proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k mužově totožnosti nebo ho poznáváte na kamerových záznamech, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158. Děkujeme.

Případ je prověřován pro trestný čin loupež, za což hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 13. leden 2022

vytisknout  e-mailem